13000-13800 TL arası hazır sistem önerisi

garides35

Hectopat
Yanında gelen anakartı satıp en azından 4 RAM slotu olan B460 anakart yahut Z490 orta seviye bir anakart almanızı öneririm.
B460 anakarttan dolayı alınabileceğini düşünmüyorum. Satmak ta meşakatli iş

Bu ürün daha iyi olacaktır.

Tasarruf etmek isterseniz SSD değişikliği yapıp alabilirsiniz.

B460 anakarttan dolayı alınabileceğini düşünmüyorum. Satmak ta meşakkatli iş.
Yazdığımı okumadın mı? Satmak meşakkatli değil, 750 TL'ye çok rahat satabilir.
Sonrasında Z490 anakart alır ve tertemiz kullanır.

Yanında gelen anakartı satıp Z490 orta seviye bir anakart almanızı öneririm.

Kardeşime alacağım alıp satmakla uğraşmak istemiyorum genel olarak alınır mı fazla bilgim yok kasa ile.
Bu ürün daha iyi olacaktır.

Tasarruf etmek isterseniz SSD değişikliği yapıp alabilirsiniz.

Linke koyduğunuz kasa ile benim koyduğum kasa arasında ne fark var tam olarak.

Kardeşime alacağım alıp satmakla uğraşmak istemiyorum genel olarak alınır mı? Fazla bilgim yok kasa ile.
Evet alınır, anakart konusu OC ve RAM frekansı için demiştim. Eğer bu ikisini kafaya takmayacak iseniz B460 ile rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Eğer 3060 sistem alacağım ama en dip fiyatı istiyorum derseniz;
@Jotariel 'in attığı GameGaraj sistemdeki ekran kartını -159 TL olan normal model seçip, işlemciyi 10600KF yapıp ve SSD'yi kaldırıp alabilirsiniz. Haricen SSD önerim;

Dediklerimi yaptığınız takdirde toplam fiyat 12.000 TL'yi geçmeyecektir. Ancak GameGaraj sistemin içerisindeki PSU çok kaliteli sayılmaz, ilerleyen dönemlerde değiştirmeniz tavsiyem olur.

Fiyatı uygun tutmak için kasa, PSU gibi bileşenlerden kısıyorlar ve kendi markaları olduğu için satmak adına özelleştirme seçeneği koymuyorlar. Kasa fena değil ancak PSU'nun ileride sorun yaşatma olasılığı var, o yüzden değiştirmek en sağlıklısı olur.

Fiyatı uygun tutmak için kasa, PSU gibi bileşenlerden kısıyorlar ve kendi markaları olduğu için satmak adına özelleştirme seçeneği koymuyorlar. Kasa fena değil ancak PSU'nun ileride sorun yaşatma olasılığı var, o yüzden değiştirmek en sağlıklısı olur.

Anladım hocam teşekkür ederim son bir soru sormak istiyorum attığım kasanın eksisi artısı nedir PC HOCASI-GG30 / AMD Ryzen 5 3600 / ASUS TUF RTX 3060 OC 12GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR kardeşim bunu istiyor almışken iyi bir şey almak istiyorum.

Geri
Yukarı