1300X-GTX1060 sistemde PUBG FPS düşüşü

melihmpower

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar iyi günler. Öncelikle PUBG’de FPS eskiden daha iyiydi. Şimdi düşmeye başladı. Adam görünce fazlasıyla FPS düşüşü yaşıyorum. Yani adamı vuramayacak kadar. 80’den 30’a düşüyor, bir de oyuna çok geç giriyor. Hani maça bağlanma ekranı varya oraya çok geç giriyor. Şimdiden teşekkürler.

GTX 1060 6GB
AMD RYZEN 1300X 3.8GHZ
ASUS B350 PLUS

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI Afterburner ile oyun içi değerleri ve oyunun grafik ayarlarını paylaşır mısın? Bir de sistemini tam olarak belirtirsen iyi olur. RAM'in 8GB mı?

Aşağıdaki görselleri örnek olarak bırakıyorum.

Dosya Ekleri

• PUBG grafik ayarları.png
    PUBG grafik ayarları.png
    212,3 KB · Görüntüleme: 77
  • PUBG afterburner.png
    PUBG afterburner.png
    190,5 KB · Görüntüleme: 73
MSI Afterburner ile oyun içi değerleri ve oyunun grafik ayarlarını paylaşır mısın? Bir de sistemini tam olarak belirtirsen iyi olur. RAM'in 8GB mı?

Aşağıdaki görselleri örnek olarak bırakıyorum.

daha önce yapmaya çalıştım msi afterburner dan ama yapamadım nasıl yapcağımı anlatırsanız daha iyi olur bu arada ramler 8gb

PUBG'deki FPS düşüşleri normal. Oyun stabil çalışmıyor zaten. Aynı yerde duvara baktığınızı varsayalım, hareketsiz bir şekilde. FPS 80 ise durduk yere 50'ye düşüyor. GPU kullanımı anlamsızca hareket etmemenize rağmen düşebiliyor. Sorunlu bir oyun. Sorunları saymakla bitmez maalesef. Normal yani yaşadığınız sorun.

Son düzenleme:
MSI Afterburner rehberine göz atabilirsin.
MSI Afterburner OSD Gösterge Rehberi - Technopat

Aida64 HTML raporu oluşturun. Raporu Mediafire ya da Google Drive üzerinden paylaşın.
AIDA64 HTML Raporu Oluşturma Rehberi

Bellek kullanımı yüksek bir oyun olduğundan Yüksek Grafik ayarlarında 8 GB üstüne çıkabiliyor. Sistemde yetersiz bellek olunca bu tarz FPS düşmeleri yaşanabiliyor.
Yükseltme imkanınız var ise 16 GB bellek miktarına yükseltin.
İmkanınız yok ise ayarları düşürerek bellek kullanımını azaltın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı