133 GB'lık alana Linux kurulur muı?

• Konuyu başlatan MiBa
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 17
  • Görüntüleme 719

MiBa

Hectopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. 500 GB depolamalı SSD kullanıyorum. İçerisinde Windows 10 Pro kurulu. 133GB boş alan mevcut şu anda. Bu işletim sisteminin yanına ek olarak Linux kurabilme ihtimalim nedir? Depolama yeter mi? Yeterse nasıl kuracağım bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.

Selam arkadaşlar. 500 GB depolamalı SSD kullanıyorum. İçerisinde Windows 10 Pro kurulu. 133GB boş alan mevcut şu anda. Bu işletim sisteminin yanına ek olarak Linux kurabilme ihtimalim nedir? Depolama yeter mi? Yeterse nasıl kuracağım bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.

Tabii ki yeter, ya dualboot olarak ya da VirtualBox gibi sanal makine uygulamalarından kurabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:

Kurabilirsiniz, hangi distroyu kullanacaksınız?
Genelde Windows'un yanına kur seçeneği ile kurabilirsiniz. Oradan kuracağınız distro (dağıtım) için alan belirtip kurulumu tamamlayacaksınız. İlk defa kullanacaksanız Ubuntu tavsiye ederim.

Bir telefona hem iOS hem Android kurulabilir mi? Sadece sanal makinede kurabilirsiniz. Bildiğim kadarıyla aynı anda 2 farklı işletim sistemi kullanılamıyor.

iOS cihazdan Android boot edebilirsiniz. Başka soru?

Bir telefona hem iOS hem Android kurulabilir mi? sadece sanal makinede kurabilirsiniz. Bildiğim kadarıyla aynı anda 2 farklı işletim sistemi kullanılamıyor.

Kullanılıyor hocam VirtualBox ile ben bir ara 10 işletim sistemi kurmuştum dualboot ile sonra bilgisayar yandı o ayrı.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı