13400F için soğutucu önerisi

Ömürlük bir şey arıyorum fiyat konusunda sıkıntı yok. Bunlar gözüme biraz kalitesiz geldi.

@KafadanKontak @Onuradr Hangisini alayım ?

@KafadanKontak @Onuradr Hangisini alayım ?
Yani mümkünse biraz fazla kaçar belki ama H150 olabilir. Fiyatı da çok mantıklı şu anda.

Yani mümkünse biraz fazla kaçar belki ama H150 olabilir. Fiyatı da çok mantıklı şu anda.
Kasa üst boşluğu 360mm sığmıyor konu üstünde kasa örneği var. Yoksa güzel öneri.

@KafadanKontak @Onuradr Hangisini alayım?

Kasanız üst tarafı 240mm uygun. 360mm takmayı düşünürseniz kasanın ön tarafına geçmeniz lazım. 3 üründe çok iyi 240mm olarak. 4. harika hatta :D Montajına kadar iyi ürünler. Macunları da öyle. Görsel olarak hangisi size uygun geliyorsa alın.

Sanırım kutunun içinden lga1700 için arka braket çıkmıyor. Zar zor kırarak bir şekilde sıvı soğutucuyu taktım. Argbleri bağlayamadım. Kasa fanlarının bağlı olduğu hub dolu ve onlar rgb. Anakart üzerindeki Jrgb soketiyle de soğutucu uyumlu değil. Bunları takabileceğim bir hub var mı veya nasıl bağlarım? Sanırım sizde Alfais'in hubı var @KafadanKontak

Benim de kullandığım F/P bir ürün. Corsair olmasının yanı sıra iCUE kontrolcüsü olmadan da kullanılabilmesi iyi bir avantaj. Soğutma performansı Top seviyede olmasa da kaliteli bir termal macun ve iyi bir hava besleme ile yeterli gelecektir Stok soğutucuya göre. Çok dert edersen benim yaptığım gibi Pull&Push şeklinde 2 adet ek fanla performansı daha da arttırabilirsin.

Eki Görüntüle 1665278

Hocam 5600X için 240mm sıvı soğutma varken ekstra 2 fana ne gerek var ki? Görüntüyü bozuyor bence.

Hocam 5600X için 240mm sıvı soğutma varken ekstra 2 fana ne gerek var ki? Görüntüyü bozuyor bence.
Aslında tek sebebi Halo fanlarımın yerini değiştirmek istememem. Soğutucuyla gelen fanların CFM değerleri daha yüksek ve radyatör için uygun ama Halo fanlar kasa fanı olarka geçiyor, düşük CFM değerinde. Bİraz hem o nedenle hem de seviyorum böyle değişik şeyler denemeyi. BU arada o tepedeki iki fan Portable. Dilediğim zaman pıt diye çıkıyor zaten. Fakat orada olmalarının soğutmaya ciddi bir katkı yaptıkları kesin. 4.5ghz 1.18v sabit ayarlarda beni tatmin eden sıcaklıklar veriyor.

Sanırım kutunun içinden lga1700 için arka braket çıkmıyor. Zar zor kırarak bir şekilde sıvı soğutucuyu taktım. Argbleri bağlayamadım. Kasa fanlarının bağlı olduğu hub dolu ve onlar rgb. Anakart üzerindeki Jrgb soketiyle de soğutucu uyumlu değil. Bunları takabileceğim bir hub var mı veya nasıl bağlarım? Sanırım sizde Alfais'in hubı var @KafadanKontak
O braketler evet çıkmıyor içinden çünkü çok yeni bir model değil. Çıktığı zaman büyük ihtimalle yeni geçiliyordu güncel soket tiplerine. Ama Corsair'den talep edilebiliyor diye biliyorum ücretsiz bir şekilde. Ben ana kartımın ARGB çıkışlarından birine çoğaltma maksatlı kasanın kendi hub'ını, diğerine de Alfais'in sata'dan güç alan sadece çoğaltma amaçlı aparatını kullanıyorum.

Ama kontrolcü şeklinde almak istiyorsan şu ürün de çok güzel:

Ama direkt Alfais'i kendi kontrolcüne bağlayıp bir uzantısı olarak kullanabilirsin. Sadece bu kontrolcüler belli bir led/piksel adedinden fazlasında zorluk çekiyor sanırım güç dağıtmakta. Alfais'in ayrıca Sata'dan güç alması bir katkı sağlıyor ama yeterli gelemeyebiliyor. Monitör arkasına dizdiğim ARGB şerit ledlerimin u. kısmına yeterli voltaj gitmediğinden beyaz değil sarıya dönük yanıyordu. Ucuna sadece 4 - kutuplarına USB ile 5v destek veriyorum. O sayede iki uçtan güç verince toparlıyor kendini.

Aslında tek sebebi Halo fanlarımın yerini değiştirmek istememem. Soğutucuyla gelen fanların CFM değerleri daha yüksek ve radyatör için uygun ama Halo fanlar kasa fanı olarka geçiyor, düşük CFM değerinde. Bİraz hem o nedenle hem de seviyorum böyle değişik şeyler denemeyi. BU arada o tepedeki iki fan Portable. Dilediğim zaman pıt diye çıkıyor zaten. Fakat orada olmalarının soğutmaya ciddi bir katkı yaptıkları kesin. 4.5ghz 1.18v sabit ayarlarda beni tatmin eden sıcaklıklar veriyor.
Hocam meraktan soruyorum kaç derece fark oluşturuyor üstteki fanlar?

Yeni konular

Geri
Yukarı