13600KF BIOS ekranına girilmiyor

Elasmotherium

Kilopat
Merhaba arkadaşlar,

Eski sistemimi dağıtıp yeni sistem topladım. Topladığım yeni sisteme eski sistemimde sorunsuz kullandığım ve içerisinde eski sistemim Windows'u buluna PNY CS3030 SSD'mi taktım. Sistemim NZXT N7 Z690, 13600kf, TT 4800MHz CL20 4x8GB RAM.

Sistemi ilk dizdiğimde enerji geliyor fakat USB'lerden çıkış yoktu görüntü de gelmiyordu. 13600KF için BIOS Update gerekliymiş BIOS flash tuşu sayesinde görüntü gelmese de BIOS Update yapabildim. Sonra tekrar çalıştırdığımda USB'lere enerji geldi. Biraz bekleyince Windows açılma ekranında görüntü de geldi.

Bilgisayar format atmak istedim. Sonuçta eski sistemin Windows'uydu SSD içindeki. Bilgisayara reset atıyorum F2-del basıyorum görüntü gelmiyor. Anakartta herhangi bir arıza flashı yanmıyor. USB'lere güç geliyor fakat görüntü gelmiyor. Reset attım tekrar bu sefer dokunmadım. Yine Windows açılma ekranında görüntü geldi. Windows içinden BIOS'a gireyim dedim. Shift+res kombinasyonu ile ayarlara girip UEFI başlat diyorum PC yeniden başlatıyor yine görüntü gelmiyor. Bilgisayar içinden format atayım diyorum bu bilgisayarı sıfırla seçeneği ile. Orada da ilk res attıktan sonra yine görüntü gelmiyor. Ne yaptıysam BIOS'a giremedim ve res atamadım PC'ye. Ne yapmam lazım bilenler yardımcı olursa sevinirim.

Fast Boot kapattım yine aynı hocam. Windows ekranı gelmeden görüntü gelmiyor. Yani görüntü geldiği anda Windows ekranı geliyor.
Port degistmeyi dener misin? Ya da DP ile bagliyorsan HDMI ile bağla.

BIOS a girmeye çalışınca da hiç görüntü gelmiyor.

Port degistmeyi dener misin? Ya da DP ile bagliyorsan HDMI ile bağla.
Hepsini yaptım olmadı. Şunu fark ettim bilgisayar açılacakda ekran kartı fanları duruyor sonra görüntü geliyor. BIOS a girmeye çalışınca ekran kartı fanları dönmeye devam ediyor görüntü gelmiyor

Geri
Yukarı