Çözüldü BIOS ekranına girilmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Emektar PC

Femtopat
Yeni bir sistem topladım.
ASUS Prime A320M-A anakart ve Ryzen 3 2200G ile. Tüm bağlantıları yaptım PC BIOS ekranına geliyor ama klavye tuşları basmıyor BIOS'a giremiyorum. Windows kurulu değil bu arada.

-Pili çıkardım bekledim sonra taktım yine aynı.
-Jumper ile BIOS resetledim yine olmadı.

Hep bu ekranda kalıyor. Ayrıca anakartta turuncu bir ışık yanıp sönüyor. Netten baktığımda normal olduğunu söylemişler ama bilemedim.
Bir de eski tip girişli klavye ile deneyeceğim bakalım olacak mı?

Sizin fikirleriniz neler? Ne yapmak lazım?

Dosya Ekleri

• 1616239162539.jpeg
    1616239162539.jpeg
    17,4 KB · Görüntüleme: 43
  • 1616239282916.jpg
    1616239282916.jpg
    64,3 KB · Görüntüleme: 42
Kablosuz klavye kullanıyorsan kablolu klavye kullanmayı dene. Olmazsa tekrardan buraya yazarsın.
Edit: Yanan ışıkla ilgili de hiçbir anlam ifade etmiyor. İstersen BIOS'tan da kapatabilirsin demişler yabancı sitelerde.

Kablosuz klavye kullanıyorsan kablolu klavye kullanmayı dene. Olmazsa tekrardan buraya yazarsın.
Edit: Yanan ışıkla ilgili de hiçbir anlam ifade etmiyor. İstersen BIOS'tan da kapatabilirsin demişler yabancı sitelerde.
Sanırım anakartın güç aldığına dair bir LED olduğunu okudum. BIOS üzerinden kapatılıyor ama tavsiye etmem kapatmanızı. Adam BIOS'a girse gerisi kolay zaten. :D

Ya çok saçma gelecek ama bir RAM sök, bekle ve tekrar takarak dener misin? Priz veya güç kablosu da değiştirmeyi dene. Bu kadar basit çözümleri oluyor bazen, denemekten zarar gelmez.

Sanırım anakartın güç aldığına dair bir LED olduğunu okudum. BIOS üzerinden kapatılıyor ama tavsiye etmem kapatmanızı. Adam BIOS'a girse gerisi kolay zaten. :D

Ya çok saçma gelecek ama bir RAM sök, bekle ve tekrar takarak dener misin? Priz veya güç kablosu da değiştirmeyi dene. Bu kadar basit çözümleri oluyor bazen, denemekten zarar gelmez.

Hocam sıfır başka RAM taktım yine aynı. Kablo denemedim ama onu da deneyeceğim :)
Tam anlamadım sistem özellikleri ama eğer kartın Gigabyte ise PC açılırken Gigabyte yazan ekranda klavyedeki delete tuşuna basacaksın.

Hocam sistem APU sistem. Anakart da ASUS. Sorun orada işte tuş basmıyor yoksa ben basıyorum :D

Kablolu kullanıyorum hocam
Bilgisayarın güç düğmesine bastıktan hemen sonra DEL spamlamaya başla. Bir ekran bekleme. Belki çok beklediğinden olabilir.
Hocam sıfır başka RAM taktım yine aynı. Kablo denemedim ama onu da deneyeceğim :)

Hocam sistem APU sistem. Anakart da ASUS. Sorun orada işte tuş basmıyor yoksa ben basıyorum :D
Klavyeyi başka bir bilgisayara takıp gerçekten tuş mu basmıyor dener misin :D

Başka bir klavyeyle denemek en mantıklı şey gibi görünüyor şu anlık... Tüm fikirlerim tükendi çünkü :).

2. klavye ile de denedim farklı. Ama yok. Tek ümidim eski tip girişli bir klavye.
Merak edenler varsa, eski tip girişli klavye ile sorun çözüldü :)

Başka bir klavyeyle denemek en mantıklı şey gibi görünüyor şu anlık... Tüm fikirlerim tükendi çünkü :).

Sorunu çözdüm :)

Yeni konular

Geri
Yukarı