1366x768 60 Hz Monitörden 1080P Monitöre geçilmeli mi?

hein33

Centipat
Merhabalar, yeni bir sistem almayı düşünüyorum. Almayı düşündüğüm sistemin içerisinde Ryzen 5 1600 işlemci ve MSI RX570 Armor ekran kartı mevcut. Benim kullandığım monitör:
1366x768 ekran, 60 Hz bir monitör. Bu monitörün bana oyunlarda herhangi bir eksisi olur mu? Yani bir performans kaybı falan yaşatır mı?
Oynamak istediğim oyunlar: Skyrim, Witcher 3, GTA 5 ara sıra da CS GO.

Cevap evet ise;
Bu monitör bahsettiğim oyunlar için yeterli midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartın 1080 p yi destekliyorsa degistir me sanırım benim ekran kartıyla esdeger bende de ge force 1060 var oyunlarda performans olarak kalitesini görürsün 2 senedir 1080 p kullanıyorum
Ekran kartı girişi
Buda monitere giden kablo DVI

Dosya Ekleri

• IMG_20191026_170256.jpg
    IMG_20191026_170256.jpg
    1.013,4 KB · Görüntüleme: 34
  • IMG_20191026_170153.jpg
    IMG_20191026_170153.jpg
    1,1 MB · Görüntüleme: 39
Son düzenleme:
Pek bir şeye etkisi yok. Sadece çözünürlüğün düşük olduğundan ekran kartın daha fazla kare üretecek ve belki işlemcin bu karelere yetişemeyip darboğaza sebep olacak. Kullanabilirsin sorun olmaz ama büyük ihtimal dönüştürücü alman gerek. Ama paran olunca büyük monitöre geçersen çok daha güzel olur. Acil almak gerekli mi peki monitör? Hayır.

Pek bir şeye etkisi yok. Sadece çözünürlüğün düşük olduğundan ekran kartın daha fazla kare üretecek ve belki işlemcin bu karelere yetişemeyip darboğaza sebep olacak. Kullanabilirsin sorun olmaz ama büyük ihtimal dönüştürücü alman gerek. Ama paran olunca büyük monitöre geçersen çok daha güzel olur. Acil almak gerekli mi peki monitör? Hayır.

Teşekkür ederim cevap için. Sanırım dönüştürücü lazım değil, monitörüm DVI destekliyor ve ekran kartında DVI giriş yeri var.

Merhabalar, yeni bir sistem almayı düşünüyorum. Almayı düşündüğüm sistemin içerisinde Ryzen 5 1600 işlemci ve MSI RX570 Armor ekran kartı mevcut. Benim kullandığım monitör:
1366x768 ekran, 60 Hz bir monitör. Bu monitörün bana oyunlarda herhangi bir eksisi olur mu? Yani bir performans kaybı falan yaşatır mı?
Oynamak istediğim oyunlar: Skyrim, Witcher 3, GTA 5 ara sıra da CS GO.

Cevap evet ise;
Bu monitör bahsettiğim oyunlar için yeterli midir?
Kesinlikle geçmelisin özellikle 144HZ 1MS olan bi monitör alırsan aradaki farkı yüksek derecede hissedeceksin. Ben Viewsonic XG2401 almıştım sorun yaşadım iade ettim. Şimdi Viewsonic XG240R modelini almayı planlıyorum.
24 inç al daha iyi. 24 inç altı monitör alınmamalı.
Kesinlikle!

Kesinlikle geçmelisin özellikle 144HZ 1MS olan bi monitör alırsan aradaki farkı yüksek derecede hissedeceksin. Ben Viewsonic XG2401 almıştım sorun yaşadım iade ettim. Şimdi Viewsonic XG240R modelini almayı planlıyorum.

Hocam ekran kartının ve işlemcinin 144 Hz bir monitör için yeterli olmayacağını düşündüğüm için hiç bakmadım bile. :)

Fakat ilerde sisteminize UP yaparsanız o zaman ne olacak? Bu seferde UP yaptığınız sisteme monitörünüz sönük veya yukarda denildiği gibi darboğaz yaparsa? Ben bütçem yeterse her zaman en iyisini en kalitelisini en ileri teknolojik olanını almayı düşünürüm. Tabi ileriye yatırım olur sizin açınızdan diye düşünüyorum 🤔

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı