1366x768 60 Hz Monitörden 1080P Monitöre geçilmeli mi?

hein33

Centipat
Merhabalar, yeni bir sistem almayı düşünüyorum. Almayı düşündüğüm sistemin içerisinde Ryzen 5 1600 işlemci ve MSI RX570 Armor ekran kartı mevcut. Benim kullandığım monitör:
1366x768 ekran, 60 Hz bir monitör. Bu monitörün bana oyunlarda herhangi bir eksisi olur mu? Yani bir performans kaybı falan yaşatır mı?
Oynamak istediğim oyunlar: Skyrim, Witcher 3, GTA 5 ara sıra da CS GO.

Cevap evet ise;
Bu monitör bahsettiğim oyunlar için yeterli midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitör alacaksan en aşağı, 144 HZ 1 Ms tercih et. Kullanmamış kişiler oyundaki farkları anlamaz. Bir FPS ve 100 üstü FPS aldığın oyunlarda dene. 1366x768 de RX 570 kullanmak saçmalık 1366x768 çözünürlüğü 750 Ti falan için. 1080P alırsan 5 MS ve 75 HZ alma bütçe konusunda alacağın monitör ile aynı fiyata düşen, Freesync 1 Ms 144 HZ monitörler var.

Monitör alacaksan en aşağı, 144 HZ 1 Ms tercih et. Kullanmamış kişiler oyundaki farkları anlamaz. Bir FPS ve 100 üstü FPS aldığın oyunlarda dene. 1366x768 de RX 570 kullanmak saçmalık 1366x768 çözünürlüğü 750 Ti falan için. 1080P alırsan 5 MS ve 75 HZ alma bütçe konusunda alacağın monitör ile aynı fiyata düşen, Freesync 1 Ms 144 HZ monitörler var.
Bak bende 75HZ 1260x640 mı ne öyle bi monitör kullanıyordum arada ki fark emin ol dağlar kadar akıcılık, performans, karşıdaki oyuncular bile görünmüyordu o monitörde ama XG2401 de öyle değildi herşey mükemmeldi ben arkadaşın dediğine katılıyorum. En azından ileriye yatırım yapmış olursun.

Geçilmeli tabii, monitör her şeydir. Kasan 30.000TL de olsa, monitörün kötüyse, o deneyimi sana yaşatmaz. Güzel bir monitör al, yıllarca kullanırsın. IPS panel almanı isterim şahsen, IPS, diğer iki panele göre renkleri kaynağına daha yakın olarak gösteriyor. Sırf iki yıl CS:GO oynayacak diye IPS almak varken TN panel tercih edenleri gördüm, bu hataya düşmeni istemem.

Geçilmeli tabii, monitör her şeydir. Kasan 30.000TL de olsa, monitörün kötüyse, o deneyimi sana yaşatmaz. Güzel bir monitör al, yıllarca kullanırsın. IPS panel almanı isterim şahsen, IPS, diğer iki panele göre renkleri kaynağına daha yakın olarak gösteriyor. Sırf iki yıl CS:GO oynayacak diye IPS almak varken TN panel tercih edenleri gördüm, bu hataya düşmeni istemem.
Neden? Ben TN panel tercih ediyorum özellikle çünkü ne IPS nede VA panel isteklerimi karşılamıyor benim neden mi? Çünkü ben Steam PUBG ve bunun gibi rekabetçi, hız, anında tepki verecek monitör lazım bana o yüzden ben TN panel tercih ediyorum. Ha şimdi TN panellerin de renkleri çok güzel eskisi gibi değil artık.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı