1366x768 Monitör İçin Intel i3 6100 + GTX 950 vs Intel i5 6400 + R7 370

Kamilsen06

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar hangisini almak daha mantıklı? İleride oyunlarda işlemci gereksinimi de artıyor, i3 6100 bu yükün altından kalkabilir mi? Lütfen yorum yaparken monitör 1366x768 olduğunu düşünerek yorum atalım.
  • GTX 950, Intel i3 6100 = 1070 TL Civarı
  • R7 370, Intel i5 6400= 1100 Civarı

Son düzenleyen: Moderatör:
GTX 950 biraz daha iyi olsa da aralarında çok fark yok, çözünürlükte düşük, işlemciler arasında fark baya var. O halde R7 370 + i5 6400.

Mimarisi 2012, şuan rafine edilmiş, düzenlenmiş iyileştirilmiş hali. GTX 950'de 2014 diye eski kötü mü oluyor? Her yıl yeni mimari çıkartsalar ar-ge çalışmalarının giderleri yüzünden nasıl gelir elde edecek bu firmalar.

Şuan baktığımızda i3 6100 olan daha fps veriyor. Benim tek korkum şu aslında ben i3 6100 alacağım ama ileride mafia 3 , watch dogs 2 gibi oyunlar çıkacak ve baktığımızda bu oyunların işlemci gereksinimleri artıcak cidden bu oyunları kaldırır mı ? vbu işlemci yoksa takılmalar yapar mı ana menüde falan ?

İşlemciyi i5 alarak işi garanti altına alırsın. Ekran kartı R7 olunca devasa FPS kaybı yaşamazsın, fark çok az.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoda i3 6100 vs i5 6400 oyun performansı var. (GTX 970 ekran kartı ile )

İlerde monitör değiştireceğini düşünürsek ve işlemci, ekran kartından daha uzun ömürlü olacağından, i5 alman yararına olur. İ3 alırsan ilerde sistemi yenileyeceğin vakit ekran kartı seçeneklerin, darboğaz yaşama ihtimali yüzünden kısıtlanacağından, işlemciyide değiştirmek zorunda kalabilirsin.

Bence i5 almaniz. Bir zaman sonra artik herseyi dibinde oynamak istiyorum parada var 1070 alicam dediginiz zaman i5 darbogaz olmaz. I3 te islemciye abanan oyunlarda darbogaz olacak diye tahmin ediyorum. Ileriye donuk olarak i5 6400 tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı