14.000 TL bütçeye ASUS vs MSI vs Lenovo laptop

limsthehell

Kilopat
Daha fazla  
Bu üç modelden biri almayı düşünüyorum. Aslında Lenovo Legion 5'in İtopya'daki 1TB SSD'li versiyonunu almayı düşünüyordum fakat ben alana kadar stoklar bitti. Ek olarak şimdi bu bilgisayarı 12bin TL'lerde gördükten sonra 14 bine almak da koymuyor değil fakat MUX özelliği ve 130W olması beni çok cezbediyor. 14000 TL'ye kadar bütçem var, oyun ve mühendislik programları odaklı bir bilgisayara ihtiyacım var.

Bu üç modelden biri almayı düşünüyorum. Aslında Lenovo Legion 5'in İtopya'daki 1TB SSD'li versiyonunu almayı düşünüyordum fakat ben alana kadar stoklar bitti. Ek olarak şimdi bu bilgisayarı 12bin TL'lerde gördükten sonra 14 bine almak da koymuyor değil fakat MUX özelliği ve 130W olması beni çok cezbediyor. 14000 TL'ye kadar bütçem var, oyun ve mühendislik programları odaklı bir bilgisayara ihtiyacım var.

Performans konusunda üçü de birbirine yakın. Ben şahsen laptop olarak Casper Excalibur kullandım zamanında. Birdaha da oyun için laptop almamaya yemin ettim. Ellerinin yanmasına hazırsan güle güle kullan.

Performans konusunda üçü de birbirine yakın. Ben şahsen laptop olarak Casper Excalibur kullandım zamanında. Birdaha da oyun için laptop almamaya yemin ettim. Ellerinin yanmasına hazırsan güle güle kullan.

Excalibur G770 kullanıyorum herhangi bir abartı ısınma sorunuyla karşılaşmadım.
Not: Ek olarak soğutucuyla kullanıyorum aldığımdan beri.

Casper ile ASUS, MSI ve Lenovo markalarını bir mi tutuyorsun?
Şu mesaj yüzünden hakaret sayıp sana dava bile açarlar haberin olsun :D

Casper ile ASUS, MSI ve Lenovo markalarını bir mi tutuyorsun?
Şu mesaj yüzünden hakaret sayıp sana dava bile açarlar haberin olsun :D
Herhangi bir marka kıyaslaması yapmadım. Güçlü performans sunan bileşenlerin laptoplara konfügre edilmiş hallerine dışarıdan harici müdahale yapılmadığı sürece termal konuda yetersiz oldukları aşikar. Tartışmaya gerek yok.

Asus'un işlemcisi en güçsüz olanı, 4 çekirdek 8 izlek. MSI ise ekran kartı en güçsüz, işlemcisi en güçlü olanı, Legion ise işlemci ortalama, ekran kartı en iyisi, ekranı en iyisi ve genel kasa kalitesi en iyisi olanı. Ben Legion öneriyorum size. Ama eğer varsa bekleme şansınız kesinlikle bekleyin. Bu fiyattan satamıyor şu anda bu laptop ve olası bir indirim söz konusu olabilir.

Asus'un işlemcisi en güçsüz olanı, 4 çekirdek 8 izlek. MSI ise ekran kartı en güçsüz, işlemcisi en güçlü olanı, Legion ise işlemci ortalama, ekran kartı en iyisi, ekranı en iyisi ve genel kasa kalitesi en iyisi olanı. Ben Legion öneriyorum size. Ama eğer varsa bekleme şansınız kesinlikle bekleyin. Bu fiyattan satamıyor şu anda bu laptop ve olası bir indirim söz konusu olabilir.
Çok teşekkürler yardımınız için harika bir cevap. Bekleme imkanım var 1-2 hafta kadar. En iyisi beklemek olacak gibi duruyor.

SSD M2 değil mi?
Tulpar T5 V22.1 15,6" Gaming Laptop | Monster Notebook hiçbir zahmete girmeden bunu alacağım en sonunda.

Hocam bu kasayı önermem. Clevo kasa, Monster'ın kullandığı en kalitesiz kasalardan birisi. Bunun yerine ya Legion için indirim bekleyin (direkt de alabilirsiniz 14K'ya ben öyle yapacağım mesela), ya da Tulpar T7 v25.1 veya 25.1.1 için stok bekleyin. Bu Tulpar'lar da MSI üretimidir. Eğer bütçenizi 15.5K ya yükseltebilirseniz Mediamarkt'ta 5800H işlemcili Legion var ama onun fiyatı da bence yüksek. Yani en iyisi siz bekleyin stok durumlarını falan, şu an acele etmeyin. Eğer benim acelem olmasa ben de beklerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı