Monster laptop vs Asus laptop vs MSI laptop

Monster için 10 yıl öncesine dönecek olsaydık rezalet olduğunu söylerdim ama son birkaç yılda eskiye göre epey değişim var gibi görünüyor. Böyle düşünmemin nedeni belki de garanti süresi bittikten sonraki müşteriye yaklaşım şeklini görmediğim için de olabilir. Garanti devam ederken İstanbul'da yaşayanlar için hizmetinin iyi olduğunu söyleyen Monster kullanıcısı arkadaşlarım oldu. Benim kullanım deneyimim ise sadece 2 hafta. Bu sürede sıkıntı yaşatmaması gayet normal ve olması gereken şey ama ısınma konusunda problemliydi benim kullandığım Abra modeli.

MSI, ilk olarak 2003 yılında anakartı ile tanıştığım ve genel olarak sevdiğim bir marka. Fakat! 3 ayrı laptop'ını kullandığım için rahatlıkla söyleyebilirim ki bir süre uzak dururum. GE60 - GE70 ve GS70 gibi ucuz olmayan, gayet performanslı modellerinde yaşadığım sorunlardan yaka silktim. İlk olarak aldığım GE60'ın fan sorunu ve fan devir sorunu vardı. Cihaz boşta ve sıcaklıklar 40 dereceyken sanki turbo tuşuna basmışım gibi fanlar son hızla çalışıp kafamı ütülüyordu. Ayda 1-2 defa da fan sanki bir yere temas ediyormuş gibi ses çıkarıyordu, ben de fanı çıkarıp (metal tırnakları bükerek) yağlayıp geri taktığımda düzeliyordu. Bunun dışında cihazın uykudan uyanamama problemi ve bazen kasaya dokununca çarpma problemi de vardı. GE70'in de fan sorunu vardı ama sadece 3 hafta kullanıp GS70'e geçtiğim için uzun uzun yorum yapamam. GS70'in ise hem fan devir problemi vardı hem de restart atıldıktan sonra henüz anakart ve bileşenleri tanımlama kısmına gelmeden önce siyah ekranda kalma sorunu oluyordu. Bunun dışında ısınma da ciddi bir sorundu.

Asus'da ise 2 cihaz kullandım ve birini daha 1 gündür kullanıyorum. İlki 2012-2014 arasında kullandığım N56VZ modeliydi. Fanları sessizdi, bilgisayar başlatılırken SSD'yi bazen görememe dışında canımı sıkan bir sorunu yoktu. CPU'nun fazla ısındığı da gerçekti ama bir sorun yaratmadı. Diğeri ise dün aldığım Zephyrus GX501 modeli, henüz güvenilirlik açısından yorum yapmam doğru olmaz çünkü bir şeyini gözlemleyecek kadar kullanmadım.

Eğer şu anda kullandığım cihaz da bundan öncekinde olduğu gibi bana sorun yaşatmazsa "benim için" sıralama Asus > Monster > MSI olacak.

Kardeşim öncelikle ne yorumu yapacağım seni ilgilendirmemekle birlikte benim yazım arkadaşın Monster konusunda araştırma yapmasını sağlıcaktır. Herkes kendi işine bakmalı konuyu kirletmemeli diye düşünüyorum.
Konuyu kirletmekten kastın; ucu belirsiz ve fikir vermekten uzak yorum yapmak ise, evet haklısın. Konuyu kirletmemek gerekirdi. Konuyu açan arkadaş zaten gerekli araştırmaları yaparak geldiğinden bahsedip kafasındaki eksikleri gidermek amacıyla konu açmış. Fikir verip yardımcı olmak yerine daha çok belirsizlik yaratmanın bir anlamı yok. Dediğin gibi herkes işine gücüne bakmalı..

Monster T7 v13.1 kullanıyorum. Herhangi bir sorun, sıkıntı yaşamadım. Her markada da olabileceği gibi Monster'da da sorun yaşayanlar olabilir, Asus'da da, MSI'da da. Bana sorarsan hangisi ucuzsa onu al. Artan para ile de ekipman vs. alırsın. Tavsiyem Monster alman.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı