14.000 TL ile nasıl bir bilgisayar alınmalı?

Ortalama olarak ne kadar beklemekten bahsediyorsunuz? Sadece birkaç stok düzelene kadar mı yoksa bütçemin bir kısmını tavuk dönere ayırmam gereken süre kadar mı?
Hocam en az 1 sene bence. 1 seneye bile düzeleceğini sanmıyorum aklınızda sistem almak var ise ve kararınız kesinse hemen alın. Çünkü hep bir artış var.

Hocam en az 1 sene bence. 1 seneye bile düzeleceğini sanmıyorum aklınızda sistem almak var ise ve kararınız kesinse hemen alın. Çünkü hep bir artış var.
Buradaki ilk konu başlığımda neden bilgisayar almak istediğimden bahsetmiştim ve almak istiyorum gerçekten. 2 hafta önceye kadar en azından aldığım zaman içimde ukde kalmayacak hazır sistemler vardı, ancak şu anda hiçbir sitede stok kalmamış. Yakın zamanda tekrar stok girer mi diye sormak istedim bunun için çünkü eğer düzgün bir sistem girerse almaya kesin gözüyle bakıyorum.

Buradaki ilk konu başlığımda neden bilgisayar almak istediğimden bahsetmiştim ve almak istiyorum gerçekten. 2 hafta önceye kadar en azından aldığım zaman içimde ukde kalmayacak hazır sistemler vardı, ancak şu anda hiçbir sitede stok kalmamış. Yakın zamanda tekrar stok girer mi diye sormak istedim bunun için çünkü eğer düzgün bir sistem girerse almaya kesin gözüyle bakıyorum.
Bende sizin gibiyim, bir haftaya falan elime param ulaşacak, aklıma uyan bir sistemi alacağım. Sizde birazcık bekleyin iyi sistemler geliyor ara ara çok sürmez merak etmeyin. Ve bence hazır alın tek tek çok pahalı.

Hocam alırsanız hazır sistem alın bence. Ayrı ayrı çok pahalı.
Normalde evet, ancak şu anda 8.000 liraya direkt olarak bir şahıstan yani sahibinden veya letgo gibi sitelerden bir ekran kartı alıp da sistem toplamak aynı hesaba denk geliyor. Ara ara stoklar yine bitiyordu ama iki-üç güne başka bir sistem giriliyordu ama geliyordu yine de.
Bende sizin gibiyim, bir haftaya falan elime param ulaşacak, aklıma uyan bir sistemi alacağım. Sizde birazcık bekleyin iyi sistemler geliyor ara ara çok sürmez merak etmeyin. Ve bence hazır alın tek tek çok pahalı.
İlgilendiğiniz için sağolun gerçekten. Beklemekten başka bir çarem yok sanırım

Normalde evet, ancak şu anda 8.000 liraya direkt olarak bir şahıstan yani sahibinden veya letgo gibi sitelerden bir ekran kartı alıp da sistem toplamak aynı hesaba denk geliyor. Ara ara stoklar yine bitiyordu ama iki-üç güne başka bir sistem giriliyordu ama geliyordu yine de.
Yani bu işlerden çok çok iyi anlıyorsanız, aldığınız ekran kartının sağlam olduğunu maks performansı alabileceğinize inanıyorsanız dediğinizi yapabilirsiniz. Ancak Az para değil 14-15 bin tl gibi bir meblağ ödeyip 2. el riskine girmek bana göre saçma.

İlgilendiğiniz için sağolun gerçekten. Beklemekten başka bir çarem yok sanırım
İnanın dolar 7 22ken falan almaya karar verdim gelecek parayı bekledim derken kafayı yedim. Doların halide ortada ancak para elime geçer geçmez maksimum 1 hafta araştırıp karar verip alacağım.

Yani bu işlerden çok çok iyi anlıyorsanız, aldığınız ekran kartının sağlam olduğunu maks performansı alabileceğinize inanıyorsanız dediğinizi yapabilirsiniz. Ancak Az para değil 14-15 bin tl gibi bir meblağ ödeyip 2. el riskine girmek bana göre saçma.
Haklısınız, demek istediğim o fiyata sıfır ürün satanlar da bulunuyor. Hala bir şahıstan almak mantıklı gelmiyor ama bir seçenek olarak yazmak istedim onu

Merhabalar, yaklaşık 13.000 TL'ye masaüstü bilgisayar almak istiyorum ve aslında 1 ay önce almayı planlıyordum. Ne yazık ki şartlar elvermedi ve param şimdi elime geçti.

Yaklaşık 1-1.5 aydır 12.000-13.000 TL civarına alınabilecek güzel sistemler vardı. Hatta R7 3700X'li, 3 fanı olan 3060'lı sistemler vardı. Yaklaşık 2 haftadır bakmıyordum piyasalara ve param elime geçince tekrar bakmaya başladım. Şu anda 14.000-15.000 liraya 2060'lı sistem satıyorlar. 3060'lı olanlar da en ucuz 14.000 TL ve alınacak gibi değiller.

Hiçbir sitede doğru düzgün stok kalmamış, biraz daha beklemeli miyim düzelmesi için? Fiyatlar halihazırda bu kadar yüksek iken ekran kartını bir şahıstan 8.000 lira küsura alıp direkt olarak bir kasa toplasam aynı hesaba gelecek, hatta daha iyi bir sistem sahibi olacakmışım gibi gözüküyor. Maksimum 13.500 TL veririm diyordum en son, daha fazlasını vermek istemiyorum sadece kasa için.

Bu durumlar karşısında bilgisayar almaktan soğudum iyice. En azından dizüstü alsam verdiğim parayı hak edecekmiş gibi geliyor ama dizüstü almak istemiyorum.

Sizce ne yapmalıyım? Biraz daha beklemeli miyim, bir sistem mi toplamalıyım, hiç almamalı mıyım? Yapılabilecek ne var?

ULTIMA-TUF3060/ INTEL i5-10600KF / ASUS TUF RTX 3060 OC 12GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR
15.000 civarına bu sistem var.
ULTIMA-2060 / AMD Ryzen 5 3500 / ASUS DUAL RTX 2060 OC 6GB / 16GB RAM / 500GB NVMe M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR
10.000 için ise bu 3060 sistem bana göre çok pahalı 2 hafta önce aynı fiyata 3070 sistem gördüm acil ise mecbur alın ama beklerseniz her şey düzelirse 3080 bile koyabilirsiniz belki.

Hangi siteleri takip ediyorsunuz?
incehesap, gaming gen, game garaj, itopya, sinerji, molecule gaming sitelerine bakıyorum. Ayrıca önermek isteyebileceğiniz bir site varsa ve paylaşırsanız çok mutlu olurum.
ULTIMA-TUF3060/ INTEL i5-10600KF / ASUS TUF RTX 3060 OC 12GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR
15.000 civarına bu sistem var.
ULTIMA-2060 / AMD Ryzen 5 3500 / ASUS DUAL RTX 2060 OC 6GB / 16GB RAM / 500GB NVMe M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR
10.000 için ise bu 3060 sistem bana göre çok pahalı 2 hafta önce aynı fiyata 3070 sistem gördüm acil ise mecbur alın ama beklerseniz her şey düzelirse 3080 bile koyabilirsiniz belki.
iki hafta öncesine kadar R7 3700X’li ve 4400 MHz’i olan anakartlı sistemler de satılıyordu yaklaşık 13.500 TL’ye. 3070’li sistemi hangi sitede gördünüz acaba? Kimsenin kahin olmadığını biliyorum, ancak ne zaman düzeleceği belli değil sonuç olarak. Bir de uzun vadeli olarak bekleme taraftarı değilim, eğer gerçekten değecek ise belki 1-2 ay daha beklerdim en iyi ihtimalle. Şu anda 13.000 küsura aldığım sistem inse inse ne kadar inecek ki günümüz Türkiye’sinde?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı