14.000 TL ofis için PC tavsiyesi

zagzirus

Kilopat
Daha fazla  
Bu fiyat bandında ofis bilgisayarı önerisi yapabilir misiniz? Benim bulduğum sistem aşağıda alınır mı sizce? Farklı alternatifleri bekliyorum.
32 GB RAM, ekran kartsız, iyi bir işlemci olacak.

Kesinlikle alınmaz. O paraya RX 6700 XT'li sistemler var. Kendiniz toplama imkanınız var mı?
Düzeltme: i5 değil i7'ymiş. Tam kestiremedim piyasa ederini. Kendiniz toplayabilirseniz sistem önerisi yapayım.

Dostlar ofis için alınacak ekran kartımız var. İşlemci çok mühim parça parçada alabiliriz. Hazır sistemlerde genelde ekran kartı oluyor, ekran kartına ihtiyacımız yok. Hatta SSD olarak 512 m2 de yeterli.

Kingston Fury Beast 32 GB 3200 MHz DDR4 CL16 KF432C16BB/32 Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe 2 tane.
https://www.akakce.com/bilgisayar-k...anli-atx-oyuncu-kasasi-fiyati,1009220864.html fanla geliyordur diye düşünüyorum.

400W yetmeyebilir tam emin değilim.

13600K sanırım ortak görüş, i5 ama iyi bir işlemci sanırım. 5800x den felan iyi midir? İşlemci soğutucu gerekir mi? Grafik birimi olan bir işlemci daha iyi olur bazen ekran kartı takmadan çalıştırmak gerekebiliyor. Anakartta çift ekran çıkışı olan modeller var mı acaba arkadaşlar?

13600K sanırım ortak görüş, i5 ama iyi bir işlemci sanırım. 5800x den felan iyi midir? İşlemci soğutucu gerekir mi? Grafik birimi olan bir işlemci daha iyi olur bazen ekran kartı takmadan çalıştırmak gerekebiliyor. Anakartta çift ekran çıkışı olan modeller var mı acaba arkadaşlar?
@messinicocugu hocam fikir verebilir misiniz? 2 adet alacağım ofis için işlemci ve Ram önemli bizim için. Ekran kartı grafik işlemci içersin lütfen. Anakartta çift monitör desteği olursa iyi olur. Genelde Vga-Dvi monitör çıkışları.

Son düzenleme:
14500TL tutuyor bunlar.

13600K sanırım ortak görüş, i5 ama iyi bir işlemci sanırım. 5800Xden falan iyi midir? İşlemci soğutucu gerekir mi? Grafik birimi olan bir işlemci daha iyi olur bazen ekran kartı takmadan çalıştırmak gerekebiliyor. Anakartta çift ekran çıkışı olan modeller var mı acaba arkadaşlar?

@messinicocugu hocam fikir verebilir misiniz? 2 adet alacağım ofis için işlemci ve RAM önemli bizim için. Ekran kartı grafik işlemci içersin lütfen. Anakartta çift monitör desteği olursa iyi olur. Genelde VGA-DVI monitör çıkışları.

Böyle bir sistem olabilir hocam ve 13600KF 5800x3D ile eşit denebilir.

14500TL tutuyor bunlar.

Böyle bir sistem olabilir hocam ve 13600KF 5800x3D ile eşit denebilir.
Sağolasın zaman ayırdığın için. 13600K grafik işlemci barındırdığı için daha uygun ofis için. Yeri gelecek ekran kartı kullanılmayacak çünkü. 3d değil 2d genelde yapılan işler. Aslında kafamda 12700K vardı ama 13600 daha yeni bir işlemci sizce 13600K daha mı iyi i5 olmasına rağmen? Bir de sistemi nereden toplamayı önerirsiniz montaj hizmeti almak için şart değil ama fazla uğraşmamak adına daha iyi olabilir.

Geri
Yukarı