14.000 TL ofis için PC tavsiyesi

Sağ olasın zaman ayırdığın için. 13600K grafik işlemci barındırdığı için daha uygun ofis için. Yeri gelecek ekran kartı kullanılmayacak çünkü. 3D değil 2D genelde yapılan işler. Aslında kafamda 12700K vardı ama 13600 daha yeni bir işlemci sizce 13600K daha mı iyi i5 olmasına rağmen? Bir de sistemi nereden toplamayı önerirsiniz montaj hizmeti almak için şart değil ama fazla uğraşmamak adına daha iyi olabilir.

Bence 13600K tercih edin bir de parçaları böyle internetten alıp para karşılığı vatan, İtopya gibi yerlerde birleştirebilirsiniz diye düşünüyorum

Bence 13600K tercih edin bir de parçaları böyle internetten alıp para karşılığı vatan, İtopya gibi yerlerde birleştirebilirsiniz diye düşünüyorum
Teknobiyotik'ten sizin önerdiğiniz sisteme yakın bir şey yapmaya çalıştım. Dahada düşürülebilir, geliştirilebilir. Tavsiyenizi bekliyorum.

Seçtiğim parçalar gözüküyor mu?

Teknobiyotik'ten sizin önerdiğiniz sisteme yakın bir şey yapmaya çalıştım. Dahada düşürülebilir, geliştirilebilir. Tavsiyenizi bekliyorum.

Parçalarda sıkıntı yok ama fiyat çok sıkıntı daha kasayı toplamaya bile 250 TL istiyorlar.

İyi hocam sadece soğutucu X126 olsa daha iyi olur.

Parçalarda sıkıntı yok ama fiyat çok sıkıntı daha kasayı toplamaya bile 250 TL istiyorlar.
Hocam olsun o kadar bir bakkala gidiyorsun 200'lük olup geliyorsun. Bazı firmalar ücret almıyorlar. Onlarda da ekran kartı almak zorunlu oluyor. Anakart modelinde tereddütüm var. Acaba 13600 için uygun bütçeli anakart hangisi olmalı? Gigabyte markasını pek sevmiyorum. Msi yada Asus sanırım tercih edeceğim.
İyi hocam sadece soğutucu X126 olsa daha iyi olur.
Bende onu soracaktım, onu revize edelim. Kioxia marka burada olmadığı için biraz pahalı SSD seçtim ama düşürebilirim fiyat performans için.

@messinicocugu bu arada kasa PSU+kasa yaptım onada bir öneri yaparmısınız? Seçtiğim iyimidir 80+ var ama bilemedim.

Bu arada 13600 K olmayan modelde grafik işlemci varmı? Boşuna fazla para vermeyelim OC yapılmayacak bu işlemciye. K olmasına gerek yok sanırım.

Son düzenleme:
Hocam olsun o kadar bir bakkala gidiyorsun 200'lük olup geliyorsun. Bazı firmalar ücret almıyorlar. Onlarda da ekran kartı almak zorunlu oluyor. Anakart modelinde tereddütüm var. Acaba 13600 için uygun bütçeli anakart hangisi olmalı? Gigabyte markasını pek sevmiyorum. MSI'ya da ASUS sanırım tercih edeceğim.

Bende onu soracaktım, onu revize edelim. Kioxia marka burada olmadığı için biraz pahalı SSD seçtim ama düşürebilirim fiyat performans için.

@messinicocugu bu arada kasa PSU+kasa yaptım ona da bir öneri yapar mısınız? Seçtiğim iyi midir 80+ var ama bilemedim.

İdare eder seviyede bir PSU sorun yaratmaz ama kasa ve PSU'yu böyle yapsanız daha iyi olur gibi hem de daha ucuz.(Aerocool CS-107 500W)

İdare eder seviyede bir PSU sorun yaratmaz ama kasa ve PSU'yu böyle yapsanız daha iyi olur gibi hem de daha ucuz.(Aerocool CS-107 500W)

Hocam 15k ya düşürdük. SSD olarakta sıradan bir 500 mb tavsiye edermisiniz? Son hali bu şekilde oldu.

Hocam 15k ya düşürdük. SSD olarak da sıradan bir 500 MB tavsiye eder misiniz? Son hali bu şekilde oldu.

Adata Legend 700 512 GB buna bakabilirsiniz hocam.

Bayağı düştü yalnız kasa içime sinmedi hocam, üstte hava çıkışı olan ve PSU altta olan model olursa daha iyi olur kanımca kablolama ve soğutma açısından.

Aerocool Trinity Mini V2 400W buna da bakabilirsiniz hocam.

Geri
Yukarı