14 inç ekrana alışılır mı?

Iskenderun

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Iskenderun
Kolay gelsin.

Yıllardır hep 15.6 inç ekranlı laptop kullanmıştır. MacBook'a geçiş yapacağım. Şu iki cihaz arasında kaldım.

Birisinin ekran avantajı, diğerinin de işlemci avantajı var. 14 inç MacBook Pro daha çok dikkatimi çekiyor ama 14 inçe alışabilir miyim bilmiyorum. Sizce bu boyut uygulama geliştiricisi için küçük gelir mi? Alışırım onda sıkıntı yok da küçük kalırsa problem. Ekranda emülatör + kod editörü çalışacak.

Tak monitore ya da TV'ye çok küçük geldiyse. Önemli olan güç, kafana göre takıl. 15.6 inc ile 14 inc in arasında pek bir fark olmaz fazla. Yan yana getirince hissedersin adamakıllı.

Rahatlıkla alışabilirsiniz, zaten çentikten ötürü geniş hissettiyor. Ben bir yandan 15.6" Windows laptop kullanırken bir yandan 13.3" MacBook Air kullanıyorum ve alışması normal. Bu arada Air kasayı düşünmeyin bile aynı fiyatta MacBook Pro M3 varken. Rakip bile değiller.

Ağırlık ve boyut derdiniz yoksa Pro alın. Ayrıca ekranda gördüğünüz şey çözünürlük ve ölçeklendirmeyle alakalı. 15.6 inç FHD laptop ekranından çok daha fazlası görünüyor.

Kolay gelsin.

Yıllardır hep 15.6 inç ekranlı laptop kullanmıştır. MacBook'a geçiş yapacağım. Şu iki cihaz arasında kaldım.

Birisinin ekran avantajı, diğerinin de işlemci avantajı var. 14 inç MacBook Pro daha çok dikkatimi çekiyor ama 14 inçe alışabilir miyim bilmiyorum. Sizce bu boyut uygulama geliştiricisi için küçük gelir mi? Alışırım onda sıkıntı yok da küçük kalırsa problem. Ekranda emülatör + kod editörü çalışacak.

Gözün alışır ama küçük gelir dersen ekstra moniör takabilirsin.

Geri
Yukarı