14" laptop önerisi

• Konuyu başlatan sanzo
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 2B
Eğer İngilizce klavye olması sorun olmazsa cidden Türkiye'ye göre uygun sayılacak bir laptop var.
Vergisi, kargosu ve ürünün fiyatı her şey ₺9, 293 TL'ye geliyor bence bakılabilir.

Ama bunda UHD grafik var. Yani MX250 için ek para lazım.

@WoLeRm yani hocam M1 çip çok önerilecek bir şey değil bence. Uyumluluk Allah'a emanet ve bir sürü program doğru düzgün çalışmıyor bile. Ben bu bütçede Apple alınmasını pek mantıklı bulmuyorum.

Sonuçta X64 ve X86 mimarisi yerine bildiğimiz mobil bir mimari var. iPhone ve iPad programları çok stabil çalışıyor ama ben kesinlikle almazdım. Sonuçta MacBook'ları daha çok iş için alıyorlar ve Adobe programları bile çalışmıyor :D.

@WoLeRm yani hocam M1 çip çok önerilecek bir şey değil bence. Uyumluluk Allah'a emanet ve bir sürü program doğru düzgün çalışmıyor bile. Ben bu bütçede Apple alınmasını pek mantıklı bulmuyorum.

Sonuçta X64 ve X86 mimarisi yerine bildiğimiz mobil bir mimari var. iPhone ve iPad programları çok stabil çalışıyor ama ben kesinlikle almazdım. Sonuçta MacBook'ları daha çok iş için alıyorlar ve Adobe programları bile çalışmıyor :D.
5950X tokatlayan işlemciye de böyle denir mi hocam? 😃 İlk nesil alınmayabilir, sonraki nesillerde bunları da düzeltirler. Ayrıca arkadaş günlük kullanım vs. demiş.

5950X tokatlayan işlemciye de böyle denir mi hocam? 😃 ilk nesil alınmayabilir, sonraki nesillerde bunları da düzeltirler.
Performansına laf yok. İnanılmaz başarılı. Bildiğimiz devrim yaptı bu yıl Apple ama kendi açımdan düşündüğümde render ve tasarım ile uğraşıyorum. Adobe programları yoksa niye bu kadar parayı basayım ki?

Bu arada Apple, Adobe'ye programları sıfırdan mobil işlemciler için tasarlamayı teklif etti ama bunun yapılabileceğini hiç ama hiç düşünmüyorum.

Performansına laf yok. İnanılmaz başarılı. Bildiğimiz devrim yaptı bu yıl Apple ama kendi açımdan düşündüğümde render ve tasarım ile uğraşıyorum. Adobe programları yoksa niye bu kadar parayı basayım ki?
Doğru diyorsunuz hocam, revize edilmiş modelde uyumluluk sorununu da hallederlerse ben de alacağım. Bir hocamız paylaşmış.

Her M1 konusunda söylüyorum. Söylemeye devam ediceğim. M1 render, tasarım ve belirli programlar ile tasarım ve yazılım yapan kişiler için ideal. ARM olduğu için mantık olarak X86 bir uygulama çalışmaz. Çalışsa bile emüle edileceği için verim alamazsınız. Giriş çıkışlar az. Tabi çoğaltıcılar var ama onu taşımak ayrı bir dert.

Ben riski sevdiğim için alırım. Zaten güvendiğim kişiler de incelemeler yaptı.

Geri
Yukarı