14" MacBook Pro beklenmeli mi?

Pluxy01

Megapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhabalar. Laptopumu güncellemek istiyorum. Aklımda M1 MacBook Pro 13" var. En geç yazın sonuna kadar almış olurum. Fakat araştırırken yeni 14" MacBook Pro'ları gördüm. Yeni gelecek bir sürü özelliğin ve iyileştirmelerin olduğundan bahsediliyor. Çıkış tarihi ile ilgili de anca söylentiler var. Fakat en geç Kasım'da çıkmış olacağı söyleniyor. Tabii stok olur mu, fiyatlar ne alemde olur orası muamma.

Elimde halihazırda 2017 MacBook Air var. İdare ettiğini söyleyebilirim. Çok profesyonel kullanıcı da sayılmam, render ve okul için alıyorum. Şimdiki model işimi görmez mi, fazlasıyla görür. Ama bunlar uzun ömürlük cihazlar olduğundan yakın zamanda daha iyi bir model çıkacaksa onu beklemek daha mantıklı gibime geliyor. Neyse lafı çok uzattım, stok ve fiyat gibi faktörleri de ele alınca yeni MacBook Pro'yu beklemeye değer mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
14" MacBook Pro M1X işlemciyle birlikte gelmesi düşünülüyor. M1 ile M1X arasında devasa bir fark olacağını düşünmüyorum ama fiyat farkı devasa olabilir. Eğer bütçenizi arttırabileceğinizi düşünüyorsanız bekleyin, eğer arttıramayacaksanız bence M1 işlemcili 13" MacBook Pro almanız sizin yararınıza olacaktır.

14" MacBook Pro M1X işlemciyle birlikte gelmesi düşünülüyor. M1 ile M1X arasında devasa bir fark olacağını düşünmüyorum ama fiyat farkı devasa olabilir. Eğer bütçenizi arttırabileceğinizi düşünüyorsanız bekleyin, eğer arttıramayacaksanız bence M1 işlemcili 13" MacBook Pro almanız sizin yararınıza olacaktır.
Bütçenizi arttırmasanız bile 14" çıkarsa 13"'lerin fiyatları bir nebze düşebilir.
13"in yerini alacağı söyleniyor, yani aynı fiyatta olacağı. Ama arada ciddi bir fiyat farkı olursa bütçemi arttırmam herhalde. M1 fazlasıyla işimi görür zaten. En mantıklısı tanıtımı beklemek olacak herhalde.

13"in yerini alacağı söyleniyor, yani aynı fiyatta olacağı. Ama arada ciddi bir fiyat farkı olursa bütçemi arttırmam herhalde. M1 fazlasıyla işimi görür zaten. En mantıklısı tanıtımı beklemek olacak herhalde.
Evet evet yerini alacaksa stokları bitirmek için yine fiyattan biraz kırarak verirler diye düşünüyorum.

13 inç modelinin 4 Thunderbolt girişli modeli değişecektir. Şu anda m1'li 13 inç modelleri 2 girişli. 13 inç modelinin 4 girişli modeli hala daha Intel kullanıyor.

Geri
Yukarı