14 MBPS internet ile 720p video dahi izleyememe

FurkanAçıkel

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese merhabalar... Türk Telekom kullanıcısıyım ve paketim ULTRANET LİMİTSİZ Plus. Speedtest sonuçlarına göre yaklaşık 14 MBps indirme çıkıyor. Ping ise 30 ile 90 arası değişiyor. Youtube'dan dizi, video falan izliyorum. Bazen otomatik olarak 1080p'de oynatıyor. Bazen 240p'ye kadar düşüyor. Bazen de 1440p' ye alıyorum donmadan oynatıyor. Bunun sebebi sizce nedir?
(Bu arada modem başka bir odada ve wifi adaptörü ile bağlanıyorum.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ben superonline kullanıyorum. 25 mbps akk aştım diye 3 mbps'ye düştü. Ama yine 1 saatlik videoyu 1080p ile izleyebiliyorum. Beni almadan önce uyarmışlardı arkadaşlar. Bulunduğunuz yerin altyapı sorunu olabilir. Ya da 192.168.1.1 girin modeme kaç kişi bağlı kontrol edin.

Hocam ben superonline kullanıyorum. 25 mbps akk aştım diye 3 mbps'ye düştü. Ama yine 1 saatlik videoyu 1080p ile izleyebiliyorum. Beni almadan önce uyarmışlardı arkadaşlar. Bulunduğunuz yerin altyapı sorunu olabilir. Ya da 192.168.1.1 girin modeme kaç kişi bağlı kontrol edin.
Anlamadığım nokta ise AKK 100 GB. Benim kullandığım şu an 180 GB oldu ve hala hız düşmedi. Modemi de abimle ben kullanıyorum fakat test yapılırken tek cihaz bağlıydı. xDSL İstatistikleri yüklesem bu gürültü değerlerinden falan anlar mısınız?

Ara sıra youtube kaynaklı sorunlar olabiliyor, ben o sorunlar olduğu zaman vpn ile sorunu çözüyorum.
VPN ile ping artmaz mı?

Yakın sunuculara bağlanırsanız ping devasa şekilde artmıyor. Ayrıca benim dediğim vpn olayı sadece youtube için geçerli. Normal sitelerden indirme yaparken veya video izlerken internetin yavaşsa zaten vpn fayda etmez. Vimeo'da 1080p video izlemeyi bir dener misin ? Sorun youtube kaynaklı mı, anlamış oluruz.

Yakın sunuculara bağlanırsanız ping devasa şekilde artmıyor. Ayrıca benim dediğim vpn olayı sadece youtube için geçerli. Normal sitelerden indirme yaparken veya video izlerken internetin yavaşsa zaten vpn fayda etmez. Vimeo'da 1080p video izlemeyi bir dener misin ? Sorun youtube kaynaklı mı, anlamış oluruz.
Şu an hem YouTube'da hem de Vimeo'da donmadan 1080p'de oynatıyor. Genelde akşam saatlerinde sıkıntı oluyor. Acaba yoğunluktan dolayı mı? Ya da Türk Telekom'un AKK ile çalışmaları olduğu duydum. Bu çalışmalardan dolayı olabilir mi? Çünkü çoktan hızımın düşmesi lazımdı.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı