14 yaş için 172 boy normal mi?

Hepinize merhaba arkadaşlar, olayı kısaca özetleyim sizden sorularınızı isteyeceğim başlıkta yazdığı gibi lise 1'e geçecek 14 yaşında bir çocuğum yaşıtlarım yazın durmadan boy atarken ben 170 - 172'lerde kalmış birisiyim ve öz güvenim şu anda yerlerde ve kafaya çok takıyorum. Size sormak istiyorum sizce lise 1'de sorun yaşar mıyım? Sosyallik hakkında sıkıntı yaşar mıyım? Ya da sizce gelecekte de boy atabilir miyim? Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Kanla takma ben 16'yım 11 sınıfa geçtim boyum 170 sorun yaşamazsın boy devedede var. Fazla boyda iyi değil bu arada benim arkadaş kapılardan geçerken limbo yapmak zorunda kalıyor.

Ego tatmini için açılmış bir konu olarak yorumladım. 14 yaşında 1.70 boy gayet normal. Hatta fazla bile. Daha doğrusu, ergenliğe ne kadar erken girersen o kadar erken uzarsın. Genellikle erkekler kızlara göre daha geç ergenliğe girdikleri için daha geç uzarlar.

Hayır ego tatmini için bir konu değil ben yaşıtlarımdan kısa kaldığım için bir sorun yaşayabilir miyim acaba diye açtığım bir konu.

Hocam okuldaki 9'lar genel olarak 1,70 civarı oluyorlar, konu sahibinin gittiği okuldaki herkes uzun ise o okulda bir tuhaflık vardır.
Aksidir bu arada.
Benim gittiğim okuldaki çocuklar 160 falandı. Lise de kendimi, orta 8'de gibi hissediyordum.
@Pixleadd şahidimdir :D.

Geri
Yukarı