14 yaşında 1.50 boy normal mi?

Abim 23 yaşında 1.83 ben en az 1.80 olmak istiyorum ağırlıklı olarak basketbol oynarsam 1.80 civarı olma ihtimalim var mı?

Beslenmenizede dikkat edin. Dengeli beslenin genelde protein ağırlıklı besinler yiyin. Ben boksörüm şu anda. İşime çok iyi yarıyor.

Ben lise 1 de 1.64 civarı idim şimdi lise bitti ve mezunum 168 im. Annem 1.50 babam 1.76 boyu var. İki yıl önce doktora gittiğimde yalaşık 1.74 civarı olabilceğimi söylemişti. Küçük kardeşim var 3. sınıfa gidiyor 1.35 boy ve 35 kilosu var. Büyük ihtimalle babamdan daha uzun olacak. Kuzenimin babası 1.65 annesi 1.50 civarı kendisi 1.76 kısaca biraz genetik faktör birazda vücut yapısına göre değişiyor. Yani kişi ailede ki en uzun yada en kısa ferde yakın olacak diye kaide yok zamana bırakın. Benimle aynı boy olan arkadaşlarımın çoğu 1 sene sonra beni 5-6 cm geçti. Bunda benim onlardan 1 yaş büyük olmamda etkisi olabilir tabiki. Kısaca daha çok gençsin kafaya çok takma. Zaten Türkiye nin erkek boy ortalaması 1.74 civarı yani birçok kişide aşırı uzun değil toplumda.

14 yaşındayım boyum 1.48 35 kiloyum erkeğim babamın boyu 1.90 abilerimin 1.75 ile 1.80 arasında abim 14 yaşındayken boyu 1.57 civarlarındaydı sizce ne zaman uzatın?

Sınıf arkadaşlarımın yanında 4 sınıf çocuğu gibi kalıyorum. Ne zaman dışarıda birisiyle tanışsam 10-9 yaşında mısın diyorlar. Çok küçük gösteriyorum ve bu durumdan nefret ediyorum ve alay konusu da oluyorum. Ben doğduğumda babam 1.83 annem ise 1.62 boylarında falandı. Ne zaman uzarım ben? Uzamak için ne yapmam gerekiyor?
Merhaba bende ayni durumdayim suan kac oldun acava

Şu an kaçsınız bende ayni durumdayim da.

Geri
Yukarı