14 yaşında 1.73 boy ne kadar uzar?

DarkAngel789

Hectopat
Daha fazla  
14 yaşındayım boyum 1.73 (1 ay önce ölçtüm) ama bu benim için kısa geliyor zaten psikolojik olarak boyumu uzatmaya teşvik ediyorum sizce ne kadar olur boyum en son?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu konular yazın bir anda artmaya başlıyor sanki. Bence artık izin verilmemesi lazım.

Konuya gelecek olursak kimse senin hangi boyda olacağını bilemez burada kahin yok. Baban ve annenin boyu neyse oradan düşünerek kendin yola çık. Atıyorum annen 1.70 baban 1.80'dir sen de 1.85-1.90 olabilirsin. 1.80'de kalabilirsin belli olmaz.

Ailede en uzun kaç m

Benimle aynı boyda olan babam.

Bu konular yazın bir anda artmaya başlıyor sanki. Bence artık izin verilmemesi lazım.

Konuya gelecek olursak kimse senin hangi boyda olacağını bilemez burada kahin yok. Baban ve annenin boyu neyse oradan düşünerek kendin yola çık. Atıyorum annen 1.70 baban 1.80'dir sen de 1.85-1.90 olabilirsin. 1.80'de kalabilirsin belli olmaz.

Zaten bunun için kahine de gerek yok. Anladım dediğinizi zaten bunu da düşündüm lakin sağlıklı bir insanın yılda 4 cm uzadığını biliyorum genellikle insanlar en az 18 yaşına kadar uzar(erkek) mantık olarak baktığımızda en az 4 yıl daha boyum uzayacak bu durumda 4x4 = 16 cm yani boyumun 1.89 civarı olması lazım yanlış mıyım?
Not: DNA burada pek de belirleyici olmuyor sağlıklı biri psikolojik olarak kendini nasıl hisseder ise DNA'sında değişmeler meydana geliyor zaten psikolojinin önemi burada belirleyici oluyor.

14 yaşındayım boyum 1.73 (1 ay önce ölçtüm) ama bu benim için kısa geliyor zaten psikolojik olarak boyumu uzatmaya teşvik ediyorum sizce ne kadar olur boyum en son?

Kafana takma benim annem 1.60 babam 1.75 ben 1.78 yaşım daha 14 senin gibi uzamaya da devam ediyorum uzarsın ayrıca kısa değilsin söyleyeyim dedim ortalamaya göre uzunsun.

Benimle aynı boyda olan babam.

Zaten bunun için kahine de gerek yok. Anladım dediğinizi zaten bunu da düşündüm lakin sağlıklı bir insanın yılda 4 cm uzadığını biliyorum genellikle insanlar en az 18 yaşına kadar uzar(erkek) mantık olarak baktığımızda en az 4 yıl daha boyum uzayacak bu durumda 4x4 = 16 cm yani boyumun 1.89 civarı olması lazım yanlış mıyım?
Not: DNA burada pek de belirleyici olmuyor sağlıklı biri psikolojik olarak kendini nasıl hisseder ise DNA'sında değişmeler meydana geliyor zaten psikolojinin önemi burada belirleyici oluyor.
Genetik en önemli faktör. Psikolojik olarak ne kadar değiştirebilirsin ki? Ekstra olarak ergenlik kişiden kişiye değişir. Bazıları 15 yaşına kadar uzar bazıları 21 yaşına kadar uzar. Bazıları yılda 10 cm uzar bazıları 2 cm. Mesela kendi yakın arkadaşım 16 yaşına kadar 1.65'ti. 16 yaşının yazında 1.80 oldu. 17 yaşının yazında 1.85 oldu. Şu an 1.86 ve daha uzar mı kimse bilmiyor.

Genetik en önemli faktör. Psikolojik olarak ne kadar değiştirebilirsin ki? Ekstra olarak ergenlik kişiden kişiye değişir. Bazıları 15 yaşına kadar uzar bazıları 21 yaşına kadar uzar. Bazıları yılda 10 cm uzar bazıları 2 cm. Mesela kendi yakın arkadaşım 16 yaşına kadar 1.65'Ti. 16 yaşının yazında 1.80 oldu. 17 yaşının yazında 1.85 oldu. Şu an 1.86 ve daha uzar mı kimse bilmiyor.

Tamam genetik alakalı fakat genler %90 belirleyici değil benim 4 amcam var 2 sinin boyu uzun hatta 1 tanesi deve olacakmış biraz daha uzasa dedemde uzundur o zaman bir ihtimal 1.80 olurum gibi geliyor teşekkürler cevabın için.

Geri
Yukarı