15 Yaşında boy uzar mı?

Baskete, yüzmeye, gym'e gitmenizin boyunuz üzerinde direkt bir etkisi yok. Boy genetik bir şey, genetiğinizde ne varsa o olacaksınız sakatlık gibi bir şey geçirmediğiniz sürece ki gym'e gidiyorsanız dikkat etmenizi öneririm. Olamazsın diyemeyiz, olabilirsin de diyemeyiz.

Boy uzamasının büyük bir kısmını genetik etkiler, çevre etkenlerinin elbette bir artısı olur ancak 15 20 santim kadar olacağını sanmam. Eğer babanın boyu 170 civarlarında anneninki de 160 küsürlerse 185 biraz zor gözüküyor. Benim boyum 175 20 yaşındayım babamınki 190 kardeşim 15 yaşında 180e dayandı uzamaya da devam ediyor ancak kendisi gün boyu bilgisayar başından kalkmaz ben büyürken sporla iç içe büyüdüm dediğim gibi aldığın genlerin etkisi büyük oluyor.

15 yaşındayım 1.68 boyum var 1.85 1.90 olur mu baskete yüzmeye ve Gym'e gidiyorum.

Böyle konular açmayı ne zaman bırakacaksınız sen istersen boy uzatmak için hap kullan ister ameliyat ol geninde uzunluk varsa uzarsın diğer türlü yapay olarak spor vesaire 2 3 cm uzarsın diğer türlü tamamen genlerinle alakalı şu konuları açmayın artık.

Böyle konular açmayı ne zaman bırakacaksınız sen istersen boy uzatmak için hap kullan ister ameliyat ol geninde uzunluk varsa uzarsın diğer türlü yapay olarak spor vesaire 2 3 cm uzarsın diğer türlü tamamen genlerinle alakalı şu konuları açmayın artık.
kesinlikle hocam aynı fikirdeyiz, bunaldık artık.

Geri
Yukarı