14 yaşında 152cm boy normal mi?

R A O X

Centipat
Daha fazla  
Boyumun kısalığının nedenini genetik ve sağlıksız beslenme olarak görüyorum çünkü babamın boyu 173 civarlarında, annemin ise 153 civarlarında ve çok yağlı şeyler yiyorum. Bunun için beslenme ve spor programınız var mı?

Yaşın Daha 14 Boy işi büyük oranda genetik 15 16 yaşlarına geldiğinde Aşağı yukarı ne kadar uzun olacağın belli olur şuan Yapabileceğin şey erken uyuyup dengeli beslenip spor yapmak ben eskiden bir ay boyunca yatmadan önce süt içip erken uyudum 2 3 cmlik bi etkisi olmuştu

Hocam boy tamamen genetiktir. Değiştiremezsin. Değiştirebileceğin şeylere odaklan. Daha yaşın küçük illaki uzarsın. Mesela benim bazı arkadaşlarım bir yaz ayında aşağı yukarı 10cm uzadılar.

Boyumun kısalığının nedenini genetik ve sağlıksız beslenme olarak görüyorum çünkü babamın boyu 173 civarlarında, annemin ise 153 civarlarında ve çok yağlı şeyler yiyorum. Bunun için beslenme ve spor programınız var mı?
Sağlıksız beslenme ile alakası yok nedeni annene çekmişsin çünkü boylarınız aynı nerdeyse.Benim de baba 172 anne 153 ben de 173 üm bende sağlıksız besleniyorum fakat babaya çekmişim şükür boyunun kısa olmasının nedeni maalesef annene çekmiş olman.

Sağlıksız beslenme ile alakası yok nedeni annene çekmişsin çünkü boylarınız aynı nerdeyse.Benim de baba 172 anne 153 ben de 173 üm bende sağlıksız besleniyorum fakat babaya çekmişim şükür boyunun kısa olmasının nedeni maalesef annene çekmiş olman.
Dostum bunları söylemek için çok erken .
Bende senin yaşlarındayken aynı boylardaydım. şimdi 17 yaşındayım ve birden uzadım yani kafaya takma. şuan 174 üm.

Sağlıksız beslenme ile alakası yok nedeni annene çekmişsin çünkü boylarınız aynı neredeyse. Benim de baba 172 anne 153 ben de 173'üm bende sağlıksız besleniyorum fakat babaya çekmişim şükür boyunun kısa olmasının nedeni maalesef annene çekmiş olman.

Hocam alakası olmayabilir bende 8. sınıfta falan annemden kisaydim Max 150-153 falan, annem 158 falan, şu an 10. sınıftayım 162.5 boyum var, sonradan atabiliyor bazi insanlar ama ben obezdim 80-83 kilo falan şu an 67-68 indim o etkiliyor bayağı.

Geri
Yukarı