14 yaşında ailevi sorunlar hakkında ne yapılabilir?

Anladım, psikoloğa gitmek ayıp değil. Bence gidin . Çünkü kız arkadaşım yok dediniz, içinizi dökmek istiyorsunuz. Sizi anlayacak birine ihtiyacınız var. Bence bir psikologtan destek almanız daha doğru olur. Çünkü başkası size haklı olduğunuzu söyler, psikolog ise daha farklı yaklaşmaniza katkıda bulunur. Zaten yiprandiginiz için gidin . O öfke patlamaları sizi daha çok yoracak, henüz yaşınız genç. İsterseniz sizi anlayacak en yakınınızla paylaşın, belki ablanız destek olur. Sizinle gelir, imkanı varsa. Yaşınız küçük olduğu için bilgim yok, belki bir yetişkinin bulunması uygun olabilir . Yine gidemeyecekseniz eğer başka şekilde üstesinden gelin. Olabildiğince birarada durmayın , odanıza çekilin . Münakaşaya girmeyin , uzak durun, tartışmayın kendinizi daha çok yipratirsiniz. Öfke beslemeyin, bu duygular size yuk olur. Hayatinizi daha iyi hale getirmek için derse daha çok asılın, yakınınızda varsa bir kütüphane okul çıkışı geç olmayacaksa uğrayın, birkaç saat ders çalışın, eve geçin. Durumunuzu bilmiyorum, zor az çok anlayabiliyorum, tamamen anlamam mümkün değil, ama çözüm üretin. Hayatinizi en iyi hale getirecek kararları alin. Dikkat edin.
Metropol bir şehirde iseniz dediği gibi kesinlikle kütüphaneye gidin, başarılı olmanın anahtarının kütüphane olduğunu geç farkettim, etrafınızdaki insanlar ders çalışırken başka bir iş ile uğraşmak istemiyorsunuz orada motive ve konsantre oluyorsunuz.

Geri
Yukarı