14 yaşında boyum daha uzar mı?

Ne kadar uzar bilemeyiz. Vaktinde uyuyun, sağlıklı beslenin ve vücudunuzu harekete geçiren sporlar yapın.

Ayrıca boy konuları sıktı. Her konuda aynı cevap var zaten. Açın bakın.

Genetiğine bağlı olarak boyun uzar. 165 boy kısa sayılır ama bücür sayılmaz. Ergenliğe yeni girdiğini ve ortalama bir anatomik/fizyolojik yapıya sahip olduğunu varsayarsak boyun 10 cm uzar ve muhtemelen daha da üstüne çıkar "BENCE". Ben 8. sınıfta falan 1.65 miydim neydim, şu an 175 falanım heralde, yaşım 20. Boyum genetiğime ve aile yapıma göre kısa, çünkü uyku düzenim çok kötüydü ve bunu 17 yaşıma kadar falan düzeltmemiştim. İki günde bir uyuyarak günlerimi geçiriyor ve uykunun vakit kaybı olduğunu düşünüyordum. Sen sen ol, uyku düzenini sağlama al. Uyku genel anatomik ve fizyolojik gelişimde çok büyük rol oynar.

23 yaşındayım boyum 186. 8.sınıfın başında 167 boyundaydım. (Biliyorum çünkü eskrim lisansım için ölçmüşlerdi.)
Üniversite için sağlık raporu alırken de 180 idim. Yani boyunuz daha uzayacaktır. Bu konuda bir arkadaşım diz kapaklarında bulunan büyüme sıvısının(tıptaki adını bilmiyorum) bitimine kadar bireylerin uzadığını söylemişti. Doktora giderek bunu kontrol ettirebilirsin.

Geri
Yukarı