14 yaşında boyum daha uzar mı?

İşin şakası ayrı da, süt ve süt ürünleri + basketbolu tavsiye ederim. 185-195 arasına kadar gideri var.

Basketbolun boy uzamasına pek katkısı yok aslında olay sağlıklı beslenmek ve egzersiz yapmak ister futbol oynasın ister basketbol veya herhangi bir spor yapsın aynı etki olur fakat yine de genetikte yoksa uzamak bunlar da hiçbir işe yaramaz.

Merhaba. Ben 14 yasindayim 1,5 ay sonra 15 olacağım ve şu anda boyum 177-178 gibi bir şey ayak numaram 45 ve merak ettiğim bir şey var. Boyum daha ne kadar uzar? Ben 45 giyipte 180 altında olan görmedim bu güne kadar. İsteğim 185 olmak. Annem 155 babam 173 ama büyük abim 190 ve küçük abim 172. tabii annem ve babam şaşırtmasin babamın babası 180 mis ve dedemin dedesi 210 muş. Genetigide verdigime göre yorumlarinizi bekliyorum.
Hocam uzarsın.

Issei'den daha uzunsun, daha ne istiyorsun :D

Anne ve babanın boy ortalamasını çoktan aşmışsın ki 14 yaşında 178'sin. Ben 14 yaşında 160'dım, şuan 16 yaşındayım ve 179'um. Büyük dedenin genine çektiysen 190'dan daha uzun olabilirsin, babana ya da babasına çektiysen 183 ile kapatırsın diye düşünüyorum.

Issei'den daha uzunsun, daha ne istiyorsun :D

Anne ve babanın boy ortalamasını çoktan aşmışsın ki 14 yaşında 178'sin. Ben 14 yaşında 160'dım, şu an 16 yaşındayım ve 179'um. Büyük dedenin genine çektiysen 190'dan daha uzun olabilirsin, babana ya da babasına çektiysen 183 ile kapatırsın diye düşünüyorum.

Hocam keşke rias la akeno gibi kizlar olsa da boyun pek önemi olmasa. Ne yazikki ülkede boyu kısa olanı ne kizlar sever ne de başka biri. İşin sakasi bodybuilding ile uğraşıyorum bu nedenle uzun olmak istiyorum. Tabii bana 183 ya da 185 bile yeterli.

Hocam keşke rias la akeno gibi kizlar olsa da boyun pek önemi olmasa. Ne yazikki ülkede boyu kısa olanı ne kizlar sever ne de başka biri. İşin sakasi bodybuilding ile uğraşıyorum bu nedenle uzun olmak istiyorum. Tabii bana 183 ya da 185 bile yeterli.
Boy uzamasını engelleyecek hareketlerden uzak durursan uzarsın diye düşünüyorum hocam. Büyük dedene çektiysen 190'dan daha uzun olabilirsin dediğim gibi.

Ve evet Türk kızları genelde kısa erkekleri sevmez, fakat 178 kısa bir boy değil. Uzun'un 1 tık altı diyelim. Keşke Akenıo ve Rias gerçek olsa kısmına da sonuna kadar katılıyorum :)

Geri
Yukarı