14 yaşında boyum yavaş uzuyor

SeeAndLive

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, yaş 14 2008. boy konusunu en son geçen sene mayıs ayında açmışım. 2021 Mayıs ayında 1.62'ydim bu ana kadar 5 cm uzamışım yani boyum şu an 1.67 boyum eninde sonunda atar dedim kafama takmayı bıraktım, ancak gına geldi yaşıt kızlarla aynı boyda olmaktan, yaşıt erkeklerden 5cm hatta aradaki farkın 15Cm'ye kadar çıkmasından bıktım. (aynı boyda olduğum veya benden kısa olanlar var tabii) bu konuyu açma sebebim bu ergenlikte olan “boy atma” mevzusu hala bende olmadı. Yani bir senede 15cm 12cm gibi bende henüz olmadı. Konu zaten kıza gelince deliriyorum geçen kız boyumla dalga geçti bir o eksikti neyse, konumun sorusu şu ki boyum artık daha ne zaman atacak?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bazı insanlar erkenden boy atıyor ve uzuyor. Bazı insanlar ise yavaş yavaş maksimum boyuna ulaşıyor. Belki 18 yaşınızda tam olarak boyunuz oturacak. Bende yavaş uzuyor sayılırım, hiç bir zaman hızlı boy atmadım.(Boyum yaşıtlarıma göre kısa değil, geneli ile aynı.)
Dalga geçen kişileri kesinlikle takmayın, büyük ihtimal o kızı 1-2 seneye geçersiniz. İyi akşamlar dilerim.

Hocam ebeveynlerinizin boylarını toplayıp 2'ye bölün Max o kadar uzarsınız dış bir uygulama olmadığı sürece. Unutmayın ki devenin de boyu var ama eşeğin arkasından gidiyor 😆

Hocam acayip sallama olmuş. Hem eksik, hem hatalı. Ebeveynlerimizin boyunu toplayıp, ikiye bölüyoruz evet ama bir de erkek çocuksa +13 cm ekliyoruz. Bunun bile 10 CM hata payı var. Mesela benim dayılarım ve amcam 195 civarı ama babam o kadar uzun değil 182 ona rağmen 14 yaşında boyum 183. Hata payı olabiliyor. Hepsi genetik işi. Maksimum o kadar uzar diye bir şey yok.

O yaşlarda ben de öyleydim şimdi 1.74'üm hızlı atıyorum bu ara. 20 yaşına kadar uzarsın dert etme, dış etkenler önemli ama çoğunluk genetik tabii.

Hocam ebeveynlerinizin boylarını toplayıp 2'ye bölün Max o kadar uzarsınız dış bir uygulama olmadığı sürece. Unutmayın ki devenin de boyu var ama eşeğin arkasından gidiyor 😆

Alakasız olmuş biraz yorumun. Dış etkenler bile büyük bir fark yaratabilir. Zaten söylediğin doğru olsaydı benim annem veya babam benden bir tık uzun olurdu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, yaş 14 2008. boy konusunu en son geçen sene mayıs ayında açmışım. 2021 Mayıs ayında 1.62'ydim bu ana kadar 5 cm uzamışım yani boyum şu an 1.67 boyum eninde sonunda atar dedim kafama takmayı bıraktım, ancak gına geldi yaşıt kızlarla aynı boyda olmaktan, yaşıt erkeklerden 5cm hatta aradaki farkın 15Cm'ye kadar çıkmasından bıktım. (aynı boyda olduğum veya benden kısa olanlar var tabii) bu konuyu açma sebebim bu ergenlikte olan “boy atma” mevzusu hala bende olmadı. Yani bir senede 15cm 12cm gibi bende henüz olmadı. Konu zaten kıza gelince deliriyorum geçen kız boyumla dalga geçti bir o eksikti neyse, konumun sorusu şu ki boyum artık daha ne zaman atacak?
Tüm yanıtlar için teşekkürler kafama takmamaya çalışacağım.
O yaşta yaşıt kızlarla aynı boyda olman normal ben 2006 lıyım. 2 sene önce 1.65'dim şu an 1.80'im. Yani kısa sürede herşey olur. Sana tavsiyem çok fazla kafana
Merhaba, yaş 14 2008. boy konusunu en son geçen sene mayıs ayında açmışım. 2021 Mayıs ayında 1.62'ydim bu ana kadar 5 cm uzamışım yani boyum şu an 1.67 boyum eninde sonunda atar dedim kafama takmayı bıraktım, ancak gına geldi yaşıt kızlarla aynı boyda olmaktan, yaşıt erkeklerden 5cm hatta aradaki farkın 15Cm'ye kadar çıkmasından bıktım. (aynı boyda olduğum veya benden kısa olanlar var tabii) bu konuyu açma sebebim bu ergenlikte olan “boy atma” mevzusu hala bende olmadı. Yani bir senede 15cm 12cm gibi bende henüz olmadı. Konu zaten kıza gelince deliriyorum geçen kız boyumla dalga geçti bir o eksikti neyse, konumun sorusu şu ki boyum artık daha ne zaman

Boş ver. 9 ve 10. sınıfta beden sırasında en sonlardayken şu an, yani 12'de ilk sıradayım. Fikir verir sanırım.
teşekkürler

O yaşta yaşıt kızlarla aynı boyda olman normal ben 2006 lıyım. 2 sene önce 1.65'dim şu an 1.80'im. Yani kısa sürede herşey olur. Sana tavsiyem çok fazla kafana takma.
Ayrıca D vitamini eksikiğim de varmış damla verdiler D vitamini eksikliği boy uzamasını yavaşlatır mı?

Geri
Yukarı