14 yaşında çalışmak için iş önerisi

Şu hamallık işleri hiç karlı olmuyor. Anlık para getirisi. Yaşın ilerleyincede bu tarz işler yapacaksın muhtemelen. Zaten ülkedeki eğitimde belli. Türkiyede bir gelecek potansiyeli olmadığı için bu ülkeye olan yatırımlarda azalıyor. Ben girişimce olacağım zaman türkiyeye yatırım yapmam mesela.
Senin yapabileceğin en iyi şey olabildiğince kendini akademik yönde ve yabancı dil anlamında geliştirip para biriktirmen olacak. Eğer hem kendini geliştirebilip yan işlerle para kazanıp bunları biriktirebilirsen ileride girişimcilik yaparak zengin biri olabilirsin. Zaten en mantıklısıda bu.
Kapitalizm bu kafayı çalıştırırsan karlı çıkabileceğin bir sistem. Aynı şeyi 80 IQ'lü islam ideolojisi altında eriyip gitmiş bir halk için söyleyemeyeceğim. Gençler artık daha bilinçli bu tür konularda.

Arkadaşlar harbiden günlük 30-50TL kazandırabilecek hangi tür işler vardır ben de 14 yaşındayım zorluğu önemli değil parası önemli. Benim bildiğim hamallık, berber çıraklığı vs.

Merhaba, ben Baran. 14 yaşındayım. Yaşıtlarıma göre kilom az diyebilirim. Yazın beni fazla yormayacak ama sermayesi yüksek bir iş önerebilir misiniz?(sanayi vs olmaz)
Düğünlerde yemek dağıtabilirsin, günlük 75-100 TL arası verdiklerini duymuştum ve hatta bu sene bende girmeyi düşünüyorum ama ben 18 yaşındayım. Senin için zor olmazsa eğer oto yıkamacı düşünebilirsin. Her ne kadar zor gibi gözükse de aksine kolay ve eğlenceli bir iş. Ama öncelikle şunu söyleyeyim, yaşın daha çok küçük o yüzden dikkat et kendine, 2 kuruş elime geçsin diye bu yaşta kendini hırpalama sakın. İyi tatiller 😊

Arkadaşlar konu çok tuttu ben böyle beklemiyordum :D. Bütün destekleriniz için teşekkürler bütün yorumları okudum ve göz önünde bulunduracağım. Tanıdık vs. varsa öyle yerlere girmeyi düşünüyorum. Hepinize teşekkürler :)

Geri
Yukarı