14 yaşında enerji içeceği içmek zararlı mı?

Ryou1337

Centipat
Daha fazla  
Hocam ben 14 yasindayim ara sira Monster iciyorum (ergenlik falan degil tadi muthis) bu Monster'in arkasinda da 18 yas alti icin riskli falan yaziyor iste nikotin falan var diye ailem de icme diyor ister ic ister icme diyorlar ama ben de rahat hissetmiyorum yazilanlara gore 500 ML Monster'da maksimum 150 mg kreatin oluyormus tas catlasa haftada 2 kez icerim (1 lt ediyor) gelecekte sorun yaşatır mı? Okuldan donunce hemen kursa gidiyorum bazen yuruyerek gidiyorum ve cidden topalliyorum, neredeyse hem bu acidan gerekli gibi hissettiriyor ve tadi bayağı iyi yani meyve suyu yerine falan iciyorum kisaca haftada 2 kez icsem 250-300 mg arasi ediyor GYM'a falan gitmiyorum agir spor yok bunlari goz onune alirsak problem yaratir mi sizce? @emircanunlts hocam baktigim kadariyla siz anliyorsunuz bu konulardan bir yardim eder misin? Bayağı uzattim konuyu ama ayrintili yazmak istedim, sonra bobrek yetmezliginden gitmeyeyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ben 14 yasindayim ara sira Monster iciyorum (ergenlik falan degil tadi muthis) bu Monster'in arkasinda da 18 yas alti icin riskli falan yaziyor iste nikotin falan var diye ailem de icme diyor ister ic ister icme diyorlar ama ben de rahat hissetmiyorum yazilanlara gore 500 ML Monster'da maksimum 150 mg kreatin oluyormus tas catlasa haftada 2 kez icerim (1 lt ediyor) gelecekte sorun yaşatır mı? Okuldan donunce hemen kursa gidiyorum bazen yuruyerek gidiyorum ve cidden topalliyorum, neredeyse hem bu acidan gerekli gibi hissettiriyor ve tadi bayağı iyi yani meyve suyu yerine falan iciyorum kisaca haftada 2 kez icsem 250-300 mg arasi ediyor Gym'a falan gitmiyorum agir spor yok bunlari goz onune alirsak problem yaratir mi sizce? @emircanunlts hocam baktigim kadariyla siz anliyorsunuz bu konulardan bir yardim eder misin? Bayağı uzattim konuyu ama ayrintili yazmak istedim, sonra bobrek yetmezliginden gitmeyeyim.

Evet sorun yaratır çok riskli.

Bu yaşta neden içersiniz anlamadım ki içmemek size kalmış.

Ama tavsiyem içmeyin. :D

Tadının güzel olduğunu belirtmiş, geçenlerde bende ilk kez Monster içtim ve çok hoşuma gitti. Ardından konserde Red Bull içmiştim oda çok hoşuma gitti. (13 yaşındayım)

Hocam ben 14 yasindayim ara sira Monster iciyorum (ergenlik falan degil tadi muthis) bu Monster'in arkasinda da 18 yas alti icin riskli falan yaziyor iste nikotin falan var diye ailem de icme diyor ister ic ister icme diyorlar ama ben de rahat hissetmiyorum yazilanlara gore 500 ML Monster'da maksimum 150 mg kreatin oluyormus tas catlasa haftada 2 kez icerim (1 lt ediyor) gelecekte sorun yaşatır mı? Okuldan donunce hemen kursa gidiyorum bazen yuruyerek gidiyorum ve cidden topalliyorum, neredeyse hem bu acidan gerekli gibi hissettiriyor ve tadi bayağı iyi yani meyve suyu yerine falan iciyorum kisaca haftada 2 kez icsem 250-300 mg arasi ediyor GYM'a falan gitmiyorum agir spor yok bunlari goz onune alirsak problem yaratir mi sizce? @emircanunlts hocam baktigim kadariyla siz anliyorsunuz bu konulardan bir yardim eder misin? Bayağı uzattim konuyu ama ayrintili yazmak istedim, sonra bobrek yetmezliginden gitmeyeyim.
Kalp hastalıkları yaratabilir 16-17 olsanız hani neyse diyecem ama 14 bana göre içilmez bir yaş.

Geri
Yukarı