14 Yaşında favoriler civarında sakal çıkınca neyle alınmalı?

hiimberk

Decapat
14 yaşımdayım, favori civarlarında sakal çıkıyor çok sert değil ama makineyle alıyorum,(boyum 1.80)boğaz kısımlarında ise tüy şeklinde var, yaşıma göre normal midir? Ve sizce neyle almalıyım?

Tıraş makinesiyle, jiletle alınabilir. Jilet daha fazla çıkarır iddiası halk efsanesi tamamen. Bizzat ben korkuyordum daha fazla çıkar diye. Sonra araştırdım ve saçmalık olduğunu gördüm. Kendim de kullanıyorum zaten. Ama siz tüy gibi çıkıyor demişsiniz o yüzden jilete gerek yok. Tıraş makinesiyle almaya devam edebilirsiniz, bir problem çıkmaz.

Ek olarak aşırı fazla olmadıkça bu yaşlarda bıyık, sakal çok normal. Az olup fazla olması genetikle alakalı. Bazılarında lise sonda bile çıkmaz mesela. Bazılarında 9. sınıfta bile çok fazla çıkar. Tamamen genetik.

Makine veya jiletle alabilirsin. Yaşına göre normal evet, o yaşlarda benim de sakallarım öyle çıkmaya başlamıştı. Makine sakalları daha az sertleştirir, jilet daha çok sertleştirir ve gürleştirir lafını çok duyarsın bu konuda, bu durum sadece bir şehir efsanesinden ibaret. Hangisiyle rahat hissediyorsan onunla tıraş ol.

Tıraş makinesiyle, jiletle alınabilir. Jilet daha fazla çıkarır iddiası halk efsanesi tamamen. Bizzat ben korkuyordum daha fazla çıkar diye. Sonra araştırdım ve saçmalık olduğunu gördüm. Kendim de kullanıyorum zaten. Ama siz tüy gibi çıkıyor demişsiniz o yüzden jilete gerek yok. Tıraş makinesiyle almaya devam edebilirsiniz, bir problem çıkmaz.

Ek olarak aşırı fazla olmadıkça bu yaşlarda bıyık, sakal çok normal. Az olup fazla olması genetikle alakalı. Bazılarında lise sonda bile çıkmaz mesela. Bazılarında 9. sınıfta bile çok fazla çıkar. Tamamen genetik.

Teşekkürler, hocam bir sorum daha olacak, bacağımda çok fazla kıl var yaşıtlarıma göre bir hayli fazla, bunları neyle almalıyım?

Teşekkürler, hocam bir sorum daha olacak, bacağımda çok fazla kıl var yaşıtlarıma göre bir hayli fazla, bunları neyle almalıyım?

Hocam ikimiz de bu konuda benziyoruz sanırım bende de fazla yaşıtlarıma göre. İlk başta tüy dökücüyle alıyordum. Benim kıllarım kalın köklü olduğu için 2 kere sürdüğümde sıfırlıyordu. Daha sonra Philips Oneblade aldım, direkt tek seferde sıfırlıyor diyebilirim. Bir kaç kez daha geçilirse sıfırlıyor. Tüy dökücü tercih edecekseniz kesinlikle Veet Erkeklere Özel Tüy Dökücü'yü alın. Piyasadaki çoğu tüy dökücüyü denedim fakat neredeyse hepsi kadınlara özel, kalın köklü kılları dökmüyor genelde. Yukarıda söylediğim ürün en iyi tüy dökücü.

Hocam ikimiz de bu konuda benziyoruz sanırım bende de fazla yaşıtlarıma göre. İlk başta tüy dökücüyle alıyordum. Benim kıllarım kalın köklü olduğu için 2 kere sürdüğümde sıfırlıyordu. Daha sonra Philips oneblade aldım, direkt tek seferde sıfırlıyor diyebilirim. Birkaç kez daha geçilirse sıfırlıyor. Tüy dökücü tercih edecekseniz kesinlikle veet erkeklere özel tüy dökücü'yü alın. Piyasadaki çoğu tüy dökücüyü denedim fakat neredeyse hepsi kadınlara özel, kalın köklü kılları dökmüyor genelde. Yukarıda söylediğim ürün en iyi tüy dökücü.

Teşekkürler, deneyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı