14 yaşında fitness yapmanın sakıncası var mı?

Efe16

Yoctopat
Daha fazla  
Selam direk konuya giriyorum 14 yaşındayım boyum 1:75 yaklaşık 1 yıldır evde vücut ile uğraşıyorum şu an harika bir formum var kol karın vb çok iyi fakat daha da ilerlemek istiyorum fitness için bir sakınca var mı veya fitness salonları için bir yaş sınırı var mı cevaplarsanız sevinirim.

Kardeşim gidiyor ve annen babanla gidersen bir yaş sınırı yok. Zaten oradakı hoca senın fızıgıne ve yaşına göre sana program hazırlayacaktır. Kesinlikle ama kesinlikle fittness boy uzamasına engel olmaz.

Oradaki hocaya danışırsanız size göre bir şey çıkartır zaten. Yaş sınırı yok. Ha istisnai durumlarda oranın sahibi sınır koyabilir ama genelde olmaz sonuçta parasına bakıyor hepsi. Sakıncası olacağını düşünmüyorum çünkü dediğim gibi size göre plan çıkartır oradaki hoca.

Hocam çok fazla büyümeye odaklanmadan sağlık için yapabilirsin. Yaşın ilerledikçe büyümeye başlarsın dikkatli olursan bir şey olmaz.

Hiçbir problem olmaz. Daha ergenlik çağına yeni giren kişilerin vücudu neredeyse steroidli birisi kadar hormon salgılar. Büyük ihtimal yeteri kadar antrenman yaparsanız hızlı bir şekilde gelişirsiniz.

Geri
Yukarı