14 Yaşında Fitnessa Gitmek Zararlı Mı ?

Ülkemizde fitness ile bodybuilding arasındaki farkı hala farkedememiş insanlar var ne yazıkki. Fitness, estetik bir yapıya sahip olmanızı, fit ve çevik olmanızı sağlar. Boyun kısa kalmasının aksine belli egzersizlerle boyunuzu daha kolay uzatabilirsiniz. 18 yaşından küçüklerin bodybuilding yapması uygun görülmez çünkü kemiklerin uzamayı sağlayan bölümüne zarar veriyor.

Boy kısalması filan hepsi palavra omurgana bir baskı yapmadığın sürece sıkıntı olmaz genede şüphen varsa kendimden örnek veriyim ben 14 yaşında başladım şuanda 19 yaşındayım boyum 1.86 :) umarım yardımcı olmuşumdur önemli olan hareketleri doğru yapmak e tabikide squat deadlif gibi haraketler yapma başkada sorun yok

2015 in kasım ayında başladım fitnessa. Boyum kısalmadı yada uzaması durmadı.:mutlu: Devam ediyorum ve bırakmayıda düşünmüyorum özgüvenim kendine geldi. Spora başladığımda bicepsim 26 cm ken şuanda 33-34 cm.

2015 in kasım ayında başladım fitnessa. Boyum kısalmadı yada uzaması durmadı.:mutlu: Devam ediyorum ve bırakmayıda düşünmüyorum özgüvenim kendine geldi. Spora başladığımda bicepsim 26 cm ken şuanda 33-34 cm.
Hafif ağırlıklarla çalışsan boyun bile uzayabilir. Ancak ağırlık kaldırmaya heveslenme en azından boyun uzayana kadar. :D

Biliyorum bu soruyu başlamadan önceki cahillikle sordum zaten. Başladıktan sonra çok araştırdım sürekli araştırdım. Ama daha 250 kg squat giremiyorum malesef. :):)
Şu fotoğrafı aşağıya bırakayım. Bu konuyu açtığım zaman aşağıdaki fotoğraf benim için bir hayaldi ancak başardığımı düşünüyorum. Yıllar sonra hortlatmamın sebebide spora başlamayı düşünen arkadaşlara bir nebze olsun motivasyon kaynağı olabilmek. Özetle spora başlayın ve bunu bilinçli olarak yapın.

Dosya Ekleri

• D927F1B7-03A6-40E0-94C0-F166D32F2615.jpeg
    D927F1B7-03A6-40E0-94C0-F166D32F2615.jpeg
    210,1 KB · Görüntüleme: 746
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı