12 yaşında spor salonuna gitmek zararlı mı?

Bence bu yaşta ya güreşe ya da yüzmeye gitmelisin. Eğer sağlıklı ve düzgün bir beden istiyorsan. Sonrasında bir 4-5 yıl sonra Fitness başlarsın, 2 yıl sonra da dövüş sporuna yazılırsın. 20 yaşında Terminatör olursun.

Bence bu yaşta ya güreşe ya da yüzmeye gitmelisin. Eğer sağlıklı ve düzgün bir beden istiyorsan. Sonrasında bir 4-5 yıl sonra Fitness başlarsın, 2 yıl sonra da dövüş sporuna yazılırsın. 20 yaşında Terminatör olursun.
Bak adam ne kadar güzel demiş 12 yaşında biz parkımız vardı akşam ezanına kadar kumda oynuyorduk bu yaşlarda en iyi spor basket ve yüzmedir gider basket oynar yüzmeye gider bisiklet sürer en sağlıklısı en doğrusu sonra 16 17 yaşına gelince fitness yapar

Pekala dostum, nasıl biliyorsan iyi bir gün geçir.
Ben insanların spor yapmasını çok isteyen birisiyim ama bu yaş gerçekten erken istersen yaşadığın şehirdeki tüm doktorlara tüm hastanelere git ve tüm doktorlara sor bakalım ne diyecekler

Bak adam ne kadar güzel demiş 12 yaşında biz parkımız vardı akşam ezanına kadar kumda oynuyorduk bu yaşlarda en iyi spor basket ve yüzmedir gider basket oynar yüzmeye gider bisiklet sürer en sağlıklısı en doğrusu sonra 16 17 yaşına gelince fitness yapar.

Ben insanların spor yapmasını çok isteyen birisiyim ama bu yaş gerçekten erken istersen yaşadığın şehirdeki tüm doktorlara tüm hastanelere git ve tüm doktorlara sor bakalım ne diyecekler.

Futbola gidiyorum zaten benim arkadaşım 13 yaşında gym e gidiyor dedi gel beraber yapalım hem eğlenceli olur dedi ben o yüzden gitmeyi düşünüyordum. Zaten ben gidersem 40 50 kilo kaldırmayı düşünüyordum en fazla bilmiyorum yani.

Futbola gidiyorum zaten benim arkadaşım 13 yaşında gym e gidiyor dedi gel beraber yapalım hem eğlenceli olur dedi ben o yüzden gitmeyi düşünüyordum. Zaten ben gidersem 40 50 kilo kaldırmayı düşünüyordum en fazla bilmiyorum yani.
Kendin zaten 40 kilosun 40 kilo ile hangi bölgeyi çalışacaksın 40 kilo dumbell bench press mi yapacaksın dumbell shoulder pressmi barbel curl mü triceps pushdown mu seated cable rowmu lateral raise mi leg extansion mu daha sayayimmi hangi hareketi 40 kg ile yapacaksın

Kendin zaten 40 kilosun 40 kilo ile hangi bölgeyi çalışacaksın 40 kilo dumbell bench press mi yapacaksın dumbell shoulder pressmi barbel curl mü triceps pushdown mu seated cable rowmu lateral raise mi leg extansion mu daha sayayim mi hangi hareketi 40 kg ile yapacaksın.

Yağlarımı yakıp güçlenmek istiyorum internette bazen çıkıyor karşıma 13 yaşında bir çocuk var böyle bayağı kaslı bende o yüzden başlamak istiyordum biraz kol kasım olsun karın kasım da kas kütlem artsın.

Yağlarımı yakıp güçlenmek istiyorum internette bazen çıkıyor karşıma 13 yaşında bir çocuk var böyle bayağı kaslı bende o yüzden başlamak istiyordum biraz kol kasım olsun karın kasım da kas kütlem artsın.
Yağlarını yakarken kas kazanamazsın birşeyi yakarken yapamazsın yaparken yakamazsın değişmez kuraldır internette gördüklerine kulak asma gerçeği yansıtmaz senin vücudunda daha hormonlar çok çok eser miktarda var yani pek bir sonuç alamazsın eğer beni biraz olsun dinlemek istiyorsan dediklerimi yap ben senin spor yapmanı senden çok istiyorum ama şuan yeri ve zamanı değil

Geri
Yukarı