14 yaşında hangi spora başlamalıyım?

Tüm fitness diyenler için cevap vereyim. Skolyozum var o yüzden sadece belirli hareketleri yapabiliyorum ve o hareketler de beni tatmin etmiyor o yüzden düşünmüyorum. @Boran55
@nih @wus @EMİR37
Çok iyi anlıyorum, aynı sorunu ben de çekiyorum. Eğer derecen düşükse direkt olarak omurgana baskı yapmayacak her hareketi yapabilirsin. Baş üstüne doğru halter, dumbell vs kaldırmaman gerektiği anlamına geliyor bu. Onun haricinde fitness sırt kaslarını güçlendirerek sana yardımcı bile olabilir skolyoz konusunda.

Hayatında salonun önünden geçmemiş adam badicilerle dalga geçiyor la.
Ya yüzde 40 yağ oranı, ya da yüzde 10 yağ oranı ama 50 kilo olanından :D
Çamur atmaya devam kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş.

3 ay spor yap herkes seni kabullensin, herkese kendini kabullendir, onları geç, onları ez ulan (!)

Şaka bir yana basketbol iyi olabilir.
Çok komik bir şaka 👍
Sonra neden boyum 190 cm 180 cm olmadı! Sorunları çıkar fiziği de olsa yapmasın.
Niye sen yapamadın mı? :D

"Doğru" yapılanla sorun çözülmüyor evet boy genetik ama ne kadar bir ağaca yük yüklersiniz ağaç o kadar eğilir insanda aynı ne kadar yük yüklersen o kadar kendine zarar verme ve kısalma potansiyeli artar.
Saçma sapan bir örnekleme, o zaman okul çantası taşımak da boy kısaltır. Omurgana yük biniyor.
Ağır squat + Deadlift yapmadığı sürece leg press gibi hareketlerde yılan gibi kıvrılarak yapmadığı sürece, egolifting yapmadığı bir şey olmaz, öyle kolay değil o iş.

Geri
Yukarı