14 yaşında spora gitmem sorun olur mu?

Senin yaşlarındayken bende gidiyordum o zamanlar boyum 158 kilom da 70 civarıydı. Spora başladığımda genellikle spining cardio yapıyordum ve genellikle kol göğüs ve bacak çalışıyordum bazen de trapez. Şu anda boyum 178 ve spor ciddi manada hem sosyalleşmeme hem de boyumun uzamasına ve daha iyi bir fiziğe kavuşmama yardımcı oldu. Unutmadan dostum eğer güzel bir diyet ile başlarsan istediğin verimi alabilirsin.

Teşekkür ederim dostum umarım kendini düzelteceğim.

Arkadaşlar selam iyi sosyaller 1 ay önce bir karar verdim ve spora başlamak istedim. Bugün gittim ve konuştum her şey tamam yarın başlıyorum ödemeyi yapıp. Yaşım 14. Eylül de 15'e gireceğim vücudum yağlı göbeğim var gıdım var ve bunun için spora gitme kararı aldım. Boyum 165 kilom 65 insanlar bu yaşta gitmememi ve gelişim çağında olduğum için boy uzamamin duracağını söyledi ne yapmalıyım.
Hocam uzamanın durması tamamen yalan ben(15) de bir süredir evde yapıyordum yeni yeni de salona gitmeye başladım hiçbir etkisi yok gayet uzamam sağlıklı bir şekilde devam ediyor. Spor hem fazla yağını yakmaya hem de daha yapılı olmanı sağlar. Yarın başladığında büyük ihtimal başta fullbody yaptırırlar orada da vucüdünun her yerini azar azar forma sokarsın.

14 Yaşında Fitnessa Gitmek Zararlı Mı ? tıpkı senin gibi 7 sene önce konu açmışım. 14 yaşımda Fitness'a başlamak hayatımda yaptığım en iyi şeylerden birisiydi. Boy uzaması konusunda omurgana yük bindirmeyecek hareketleri çok ağır yapmadığın sürece hiçbir sıkıntı olmaz. Benim olmadı yani. Şu an boyum 1.83. sporu yaparken sürekli araştır, sadece salona gidip ağırlık kaldırma. Nasıl beslenmeliyimden tut salonda yaptığın hareketlere kadar her şeyin doğrusu YouTube'da var. Bol şans.

Geri
Yukarı