14 yaşında kilo vermek için ne yapılabilir?

Rhythmİnmyheart

Centipat
Arkadaşlar 14 yaşındayım boy 175 kilo olarak 70 Kg'ım. Son zamanlarda artık biraz göbek oluşmaya başladı ve göğüslerim hafiften belli olmaya başladı, kilo vermek istiyorum ozellikle bacaklarimin üst kısmı normale göre biraz kalin ve yağlı bariz belli oluyor fakat şöyle bir durum var; bu sene LGS'ye gireceğim ve okulum saat 16.50'de bitiriyor eve gelene kadar 17.30 oluyor ve geldikten sonra da yemekten sonra ders 22.00'a kadar ders çalışıyorum ve geriye yatana kadar 1 saat kalıyor. Hafta sonları da sadece pazar günlerim boş yani lafı çok uzatmadan evde bacak inceltebilecegim ve kilo verebileceğim bir yöntem var mıdır? Bir büyüğüm veya yasitim olarak tavsiye verebilir misiniz?

Merhabalar kardeşim ben Spor Bilimleri Mezunu spor ve sağlıklı yaşam hakkında lisans yapmış biriyim. Elimden geldiğince sana yardımcı olmaya çalışayım fakat unutmamalısın ki yaşından ötürü ergenliğin ve aile genlerinden gelen özelliklerin vücudunda yavaş yavaş ön plana çıkmaya başladığı için bu durumu kilo almaktan çok olgunlaşma anlamında göz önüne alman daha doğru olacaktır. Boy ve kilo endeksine baktığımız zaman sağlığını etkileyecek yönde bir sorun teşkil etmediğini öncelikle söylemek isterim. LGS'ye hazırlandığın bu süreçte hayatının monotonlaşması ve hareket tabanlı yavaşlaması gayet normal benim sana tavsiyem önünde ki sınava sıkı bir şekilde hazırlanman ve lise hayatına geçtikten sonra kendi için de bir arayışa girip hoşuna giden sporlara yönelmen. Bu sürece kadar ise ağırlıklı olarak az yağlı ve çok çeşitli besinler tüketmen. Unutma bu yaşlarda bacaklarında büyüme çok normal fakat estetikten çok sağlıklı olmak istersen bol bol yürüyüş yapmayı vaktin olduğunda hafif tempolu koşular yapmayı ve olabildiğince günlük hayatında bir yerlere yürüyerek gitmeyi alışkanlık haline getirmeni tavsiye ederim. Umarım yardımcı olmuşumdur :)

Yeni konular

Geri
Yukarı