14 yaşında nasıl kilo veririlir?

averyx_

Hectopat
Selamlar, 14 yaşındayım, 8. sınıf LGS sınavına girecek bir öğrenciyim. Düzenli olarak ders çalışan biriyim fakat kilo ile ilgili sorunlarım var, göbeğim falan bu aralar baya saldım gidiyor. Boyum 1.66, kilom 63. Hareketsiz biriyim, bu sene çok kilo aldım. Nasıl kilo verebilirim? Futbolla falan hiç alakam yok, basket falan oynamak istiyorum fakat arkadaş çevrem hep futbol üstüne yatkınlar. Tek başıma da basket oynamak sıkıcı açıkcası. Önerilerinizi bekliyorum.

Yaşın küçük daha diyet falan yapmanı önermem, hamur işini, şekeri, çikolatayı cipsi, keki, böreği olabildiğince azalt (hafta da 1 kere aşırıya kaçmadan yenilebilir) sadece ev yemeği ye ve her gün et tüketmeye çalış yani etli kurufasulye, barbunya yemeği vs.

Basket içinde basket sahasına gittiğinde orada oynayanlar ile arkadaş olup telefon numarasını alırsın sonra gelip beraber oynarsınız. :)

Sınava kadar takım sporları yerine bireysel aktiviteleri tercih edebilirsin. Mesela akşam eve dönerken yolu uzatarak git haftasonları da yürüyüş yap, odana bir kum torbası al hem stres atarsın, yatmadan önce mekik ve şınav çek. Tabi bunlardan önce düzgün beslenmek gerek.

Selamlar, 14 yaşındayım, 8. sınıf LGS sınavına girecek bir öğrenciyim. Düzenli olarak ders çalışan biriyim fakat kilo ile ilgili sorunlarım var, göbeğim falan bu aralar baya saldım gidiyor. Boyum 1.66, kilom 63. Hareketsiz biriyim, bu sene çok kilo aldım. Nasıl kilo verebilirim? Futbolla falan hiç alakam yok, basket falan oynamak istiyorum fakat arkadaş çevrem hep futbol üstüne yatkınlar. Tek başıma da basket oynamak sıkıcı açıkcası. Önerilerinizi bekliyorum.
Bendede aynı sorum var. Okuldan 6 gibi geliyorum ve ondan sonra da ders çalılıyorum, dışarı çıksam geldiğimde zamanım kalmıyor, yoruluyorum ve ders çalışasım gelmiyor. Kilo fazlam bayağı var.

Bol bol su iç kola ve cipsi bırak arkadaşların futbol oynuyorsa sende gir aralarında boş boş koştur topa vur hem keyif alırsın hemde senin için daha iyi olur.

Dostum ben de LGS sınavına hazırlanmaktayım 1.75 boyunda ve 70-75 kilogram arasındayım. Ben fitnessla uğraşıyorum bu yüzden iri olsamda göbeğim sarkmıyor sana da tavsiye ederim.

Geri
Yukarı