14 yaşında nasıl para kazanırım?

oldvillaGGer

Centipat
Yer
Tekirdağ/Çorlu
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i3 5005u / intel HD graphic 5500 / 128gb ssd
Merhaba. Okul bitiyor ve bana para gerekli. Ailem muhtemelen veremez. MF500 paten 2800 TL. Onceliğim bu. Bundan sonra yazilim ve oyun geliştirme ile uğraştığım için yeni bilgisayara ihtiyacım var. Bunun için neler yapabilirim? Berber hariç. Kimse derslerine odaklan yazmasin orta seviye derslerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Freelancer olarak. Ben de yapıyorum. Basit site tasarımı yapabilir. Ya da fotoğraf editleyebilirsin. Ama en kolayı kesinlikle logo yapmak.

Merhaba. Okul bitiyor ve bana para gerekli. Ailem muhtemelen veremez. MF500 paten 2800 TL. Onceliğim bu. Bundan sonra yazilim ve oyun geliştirme ile uğraştığım için yeni bilgisayara ihtiyacım var. Bunun için neler yapabilirim? Berber hariç. Kimse derslerine odaklan yazmasin orta seviye derslerim.

Vallahi dostum Ultra bir zekaya sahip değilsen yani bir şeyleri kodlayıp şansının yaver gitmesiniz bekleyip para kazanmak gibi bir ütopya ya düşmediysen gireceksin bir yere çırak olarak çalışacaksın 14 yaşında kimse seni masa başı ve sorumluluk isteyen bir işe almaz gerçekler üzgünüm.

Selamlar genç dostum, senin yaşlarındayken aynı problemleri yaşıyordum. Vazgeçme, seni kamçılayan karşılaştığın zorluklar, onlar olmasaydı belki de şuan bu kadar meraklı ve hevesli olmayacaktın.

Çalışabileceğin işler yardımcı işler olacak çocuk işçi statüsünde olduğun için. Tavsiyem, yaz tatilinde çalışmak istediğini ailenle paylaş. Onların onayı olmadan çalışamazsın çünkü. İlk adımın bu olmalı.

Tasarım, kodlama, çevirmenlik vb.

Bunları öğrenmen biraz zaman alır ama öğrenince emin ol getirisi çoktur.

En kötü ihtimal çıraklık falan yap.

Amacın para kazanmayı düşünmeden bir işte uzmanlaşmak olmalı. Bu iş sevdiğin bir iş olarsa severek yaparsın para kazanma yolunuda bulursun.

Git sanayide çıraklık yap veya herhangi başka bir yerde.

Freelancer olarak. Ben de yapıyorum. Basit site tasarımı yapabilir. Ya da fotoğraf editleyebilirsin. Ama en kolayı kesinlikle logo yapmak.
Logo yapmak keşke logo yapmakla bitseydi. Logo yapmak basit bir iş değil maalesef. Bir markanın temel yapısı olarak adlandırabiliriz logoyu. Markanın imajından tutun kurumsal kimliğine kadar çoğu tasarım çizgisini logo belirliyor. Markanın bütün iletişim çizgisi logonun sunmuş olduğu dilden yola çıkıyor.

Dostum internetten şunu yap bunu yap diyenleri dinleme. Sen yine internetten ticaretini yapıyosan yap ama 14 yaşında bir yere çırak olarak girmek zorundasın para kazanmak istiyorsan. Bu kuyumcu olabilir eğer yapabilirim diyorsan sanayi olabilir gibi gibi yani getir götür ve küçük işler yapacağın bir yer.

Yeni konular

Geri
Yukarı