14 yaşında ne yapılmalı?

Arkadaşlar raspbery alsam ne yapabilirim onunla ve nasıl yaparım?
Ben daha çok onu alıp TV'ye bağlayıp OC yeteneğimi geliştirmeyi planlıyordum.
Raspberry alırsan Arduino ile yapabileceğin şeylerin bir kısmını ve bolca IoT projesi yaparsın. Bütçen çok yoksa Zero al derim. OC edeceksen soğutucu almayı unutma yangın çıkmasın. :) Kodi ile güzel şeyler yapılabiliyor. Bol şanslar!

Bana mı öğretiyorsunuz? 🤣 🤣 🤣
Bunu koymayı planlıyordum.
Bunu almaktan iyidir.
İsmimden korkmalıydınız benden.
Raspbery 3GHz olacak.

100 lira biliyorum.

Bana mı öğretiyorsunuz? 🤣 🤣 🤣
Bunu koymayı planlıyordum.
Bunu almaktan iyidir.
İsmimden korkmalıydınız benden.
Raspbery 3GHz olacak.

100 lira biliyorum.
Hocam bükmeyin işlemcimi. :D O fazlasıyla yeter bence. Max 2.3GHz yapmışlar internette. Biraz dikkatli olun hocam. :)

Bana kalırsa bilgisayar alanında bir alandan ilerlemek yerine her alandan bir şeyler kapmalısın. Bir alanın en iyisi olacağına her alanda az-çok bilgi sahibi olmak Türkiye şartlarında daha faydalı bence. Malumunuz Üniversite mezunu olsan bile kolay iş bulamıyorsun her şeyden az çok bilgi sahibi olursan çok donanımlı bir CV'in olur. Dil öğrenmeyi de ihmal etme. Gelecek için ise eğer ailevi durumunuz iyi değilse bile sınırları zorla ve erasmus, work and travel için çabala.

Bana kalırsa bilgisayar alanında bir alandan ilerlemek yerine her alandan bir şeyler kapmalısın. Bir alanın en iyisi olacağına her alanda az-çok bilgi sahibi olmak Türkiye şartlarında daha faydalı bence. Malumunuz Üniversite mezunu olsan bile kolay iş bulamıyorsun her şeyden az çok bilgi sahibi olursan çok donanımlı bir CV'in olur. Dil öğrenmeyi de ihmal etme. Gelecek için ise eğer ailevi durumunuz iyi değilse bile sınırları zorla ve erasmus, work and travel için çabala.
Bence de. Bizi hobimiz dışında iş yapmaya zorlayanlar utansın!

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Tak diye o çıkar karşımıza.
Müslüm Gürses versiyonu hoş değil, Atilla daha içten okuyor.

Geri
Yukarı