16 yaşında iş için ne yapılmalı?

Hocam bilgisayar telefon gibi şeylerden uzaklaşmak istiyorum.

Hocam evden çıkmak daha iyi olur benim için. Bisiklet bana da mantıklı geliyor.
Ama hoşuma gider mi onu bilmiyorum.

Bence güzel keyifli ve aynı zamanda para kazanmak istiyorsan arkadaşın dediği gibi MC donald's da çalışabilirsiniz. Part-time çalışmakta mantıklı.

Son düzenleme:
Hocam bilgisayar telefon gibi şeylerden uzaklaşmak istiyorum.

Hocam evden çıkmak daha iyi olur benim için. Bisiklet bana da mantıklı geliyor.
Ama hoşuma gider mi onu bilmiyorum.
Bence gider hocam bisiklet sürmek gerçekten zevkli.Hatta işi büyütüp paten,kaykay vs. de sürebilirsiniz yukarıdaki arkadaşların dediği gibi spor salonuna gidebilirsiniz.Dış kapının önünde kitap okuyabilirsiniz belki merdivene oturarak aman üşütmeyin hocam altınıza minder alın.Hocam birde 16 yaşındaysanız Lise 3 galiba.Kütüphaneye gidip ders çalışabilirsiniz evde ses var ise.

Bir de kitap okuduğunuzu söyleyin belki kavga etmezler umarım.

Hocam geçen babam abime arabadan in dedi. Abim inmek istemedi diye kafasına taş fırlattı. 10 dk avazları çıktıkları kadar birbirlerine bağırdılar. 3 kişi sus dedik tınlamadılar. Yani ben cama çıksam anca dururlar.

Bence gider hocam bisiklet sürmek gerçekten zevkli. Hatta işi büyütüp paten, kaykay vs. de sürebilirsiniz yukarıdaki arkadaşların dediği gibi spor salonuna gidebilirsiniz. Dış kapının önünde kitap okuyabilirsiniz belki merdivene oturarak aman üşütmeyin hocam altınıza minder alın.

Düşündüğünüz için sağloun. 😊

Ben çalışacaksa part-time çalışması taraftarıyım.

Hocam zaten Full time yoruyor. Part time olsa bu işide bırakmam.

Hocam geçen babam abime arabadan in dedi. Abim inmek istemedi diye kafasına taş fırlattı. 10 dk avazları çıktıkları kadar birbirlerine bağırdılar. 3 kişi sus dedik tınlamadılar. Yani ben cama çıksam anca dururlar.

Düşündüğünüz için sağloun. 😊

Hocam zaten Full time yoruyor. Part time olsa bu işide bırakmam.
Haa birde hocam sesleri duymamak için kulaklığı takıp müzik açabilirsiniz.Yanlız arabadan inmedi diye taş atmak nedir ya yanlış anlamayın da.Birde bunlara bakabilirsiniz: Tek Başına Yapılabilecek Aktiviteler - Trending

Son düzenleme:
Vallahi abi öyle ya. Rahatım işim hafif diye susuyorum.
Ama iyi bir mesleğin değerini anladım. Hem çalışma şartı hem maaşı iyi olan bir meslek şartmış.
Sıradan bir kuaföre 1 saatte 2 kişi 20 TL'den tıraş olur desek, 20+20=40. 1 saatlik para bile veremeyecekse zamanına yazık. Asgari ücret şurada kaç TL olmuş. Günlük 80-100 TL arası alman gerek, yaşın da küçük değilmiş.

Sıradan bir kuaföre 1 saatte 2 kişi 20 TL'den tıraş olur desek, 20+20=40. 1 saatlik para bile veremeyecekse zamanına yazık. Asgari ücret şurada kaç TL olmuş. Günlük 80-100 TL arası alman gerek, yaşın da küçük değilmiş.
Harbiden hocam en azından 80 verseler keşke aylık 2400 oluyor.

Hocam saç 30 TL. Gün de ortalama 10-12 kişi geliyor. Ve çoğu 30 TL'den fazla veriyor. Günü genelde 400-500 TL ile kapatıyor. Ve bana bu kadarını layık görüyor. Gerçek mana da bir cimri.

Nere de 80..
50 TL bile vermez.
Ama iş yok. Herkes yeğenini, akrabasını alıyor.

Haa bir de hocam sesleri duymamak için kulaklığı takıp müzik açabilirsiniz. Yalnız arabadan inmedi diye taş atmak nedir ya yanlış anlamayın da.

Daha o ne ki? Bir yere gidiyorduk, orayı bulamadık. Sor birine dedik diye bize burada söylenmiyecek bir şey yaptı. (tecavüz tarzı değil...)

Arkadaşım kebapçıda çalışıyor. Onu orada öldürüyorlar ve sonunda 60 TL alıyor...

Geri
Yukarı