14 Yaşında Programcı

IyesilAdmI

Hectopat
Yer
Şanlıurfa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Derslere bakarken gördüm bende 15 yaşındayım ama daha hello world'den öteye gidemiyorum :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Global Game Jam'e katıldığımızda 14 yaşındaki Okyanus isimli çocuk Unity'nin kod satırına kendisi 3000 satır kod daha eklemişti ve oyun motorunu neredeyse baştan yazmıştı. Haliyle birinci oldu tabi. 14 yaşındaki çocuğun yaptığı oyuna bakınca biz takım olarak hüngür hüngür ağladık zaten.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben programlarla uğraşmak çok istİyorum. Zaten hedefim bilgisayar mühendisliği. Lakin programcı olmak ile ilgili ne nasıldır nasıl yapabilirim ve benzeri konularda hiçbir şey bilmiyorum. Kimden destek almaya kalkışsamda kale bile alınmıyorum. Acaba bana bu konu hakkında nerden ve nasıl başlayacağımı dair bilgi verebilecek, bu konuda iyi bir insan var mı?

17 yaşında masterimi bitireceğim diyor. Biz 24'ümüzde yeni başlıyoruz. :kızgın:
Kin besledim çocuğa. :LOL:
Dahi insanlar bi' farklı oluyor.

Son düzenleme:
İyi bir şeye vesile oldu isem sevinirim. Dediğim gibi hemen olacak işler değil. Hemen olsa idi olurdu. Demek daha fazla çalışmak lazım. Bu işi yapmak istiyor isen. Ama yapmak istemiyor isen başka alanlara yönelebilirsin. Bu sektör çok geniş. Ve sürekli genişliyor. Sürekli gelişiyor. Bu video demek istediklerimi detaylı olarak anlatıyor. Kesinlikle izlemeni öneririm.
Niyazi Saral ile bilişim sohbeti

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı