14 yaşında para kazanmak

Merhaba, ben 14 yaşındayım ve birkaç yıldır para kazanmak için gayret gösteriyorum. Eskiden 40 Robux çeke çeke onları satardım. Artık olmuyormuş sanırım. Fakat ben bu işten zaten sıkılıyordum çok kâr yapamıyorduk. Geçtiğimiz günlerde önüme bir teklif çıktı. Dayım Amerika'da yaşıyor ve bana destek olabileceğini söyledi. Dolarla bir şeyler alıp satmak gibi işler yapmak istiyorum. Bunlardan kâr edilebilir ama neyi alsam neyi satsam düşündüm düşündüm bulamadım. Altına, dolara, euroya yatırım yapma gibi bir düşüncem yok. Dediğim şekilde dayımın verdiği 5 doları tek bir satışta 2'ye katlamak istiyorum (5 dolar dediğime bakmayın satışlar iyi giderse 1000 dolara bile çıkacak.)

5 dolar 100 dolara çıktı arkadaşlar. 5 dolar ile yatırım yapabileceğimi düşünmüyordum zaten.

Freelancer olarak çalışabilirsin ilginin olduğu bir konu varsa logo tasarımı falan gibi.

Okul okuayacak vakitini para kazanmaya harcarsa okulu bitirenlerin okulunun önünden Tesla ile geçebilir mesela.

Aileden zengin olmazsa ya da hırsızlık yapmazsa onu ancak filmlerde görür. Okul okumak diyince bunu Türkiye'de yapsın demedim. Okur yabancı bir ülkeye gider orada bir hayat ve iş kurar.

Doğru yoldasın parayı boş ver derslerine bak diyenleri sallama ama böyle bir işi sağdan soldan tavsiyelerle yürütmek akıl karı değil. Kendi deneyimlerinle ticareti öğren, ilerde faydası olur.

Aileden zengin olmazsa ya da hırsızlık yapmazsa onu ancak filmlerde görür. Okul okumak diyince bunu Türkiye'de yapsın demedim. Okur yabancı bir ülkeye gider orada bir hayat ve iş kurar.
Yoo kendi emeğiyle 18 yaşında milyoner olmuş bir arkadaşım var. Kaldı ki böyle bir şey olmasına da gerek yok. Üniversite bitince insan sudan çıkmış balığa dönüyor çünkü çok iyi bir üniversiteye gitmediğin sürece o zamana kadar aldığın eğitimin hiçbir kıymeti yok ve hayatında hiçbir işine yaramayacak. Genç yaşta böyle bir ticaret işine girerse hem pazarlamayı, hem satışı, hem reklamı, hem insan ilişkilerini, hem bütçe yönetimini; kısaca tonla şey öğrenir. Hayat kitaptan okuyarak değil deneyimleyerek öğrenilir. Derslerini salmasını kesinlikle söylemiyorum ama 22 yaşına kadar kendine ders dışı bir şey katmayan bir adamın çok para kazanması da beklenemez.

Yoo kendi emeğiyle 18 yaşında milyoner olmuş bir arkadaşım var. Kaldı ki böyle bir şey olmasına da gerek yok. Üniversite bitince insan sudan çıkmış balığa dönüyor çünkü çok iyi bir üniversiteye gitmediğin sürece o zamana kadar aldığın eğitimin hiçbir kıymeti yok ve hayatında hiçbir işine yaramayacak. Genç yaşta böyle bir ticaret işine girerse hem pazarlamayı, hem satışı, hem reklamı, hem insan ilişkilerini, hem bütçe yönetimini; kısaca tonla şey öğrenir. Hayat kitaptan okuyarak değil deneyimleyerek öğrenilir. Derslerini salmasını kesinlikle söylemiyorum ama 22 yaşına kadar kendine ders dışı bir şey katmayan bir adamın çok para kazanması da beklenemez.
Kesinlikle katılıyorum.

Aslında kendi ticaret bilgimle yapmak istiyorum fakat ne satacağımı bilmiyorum tam olarak.

Yeni konular

Geri
Yukarı