14 Yaşında Saç Dökülmesi

Daha fazla  
Saçım uzun ama orta uzun kıvamında. Ne demek istediğimi anlamışsınızdır umarım. 2-3 hafta önce ailem uzatırsan dökülür dedi. O zamandan beri dökülüyor sanırım. Emin de değilim, psikolojik de olabilir.
İnternete sordum, benim soruma cevap verebilecek bir şey bulamadım. Yaşadığım ülkenin dilini de iyi bilmiyorum. Doktora gidemiyorum, bu yüzden foruma sormak istedim. 14 yaşındayım, dökülen saçlarım geri çıkar mı? Dökülmesini engellemek için ne yapmam gerek?

Bende 14 yaşındayım ve bende de aynı sorun var. Elime tutam gelmiyor ancak saçımı silkelediğimde 5-10 tel sayıyorum. Kepekte var saçımda, normal midir sizce?

Dökülmeden kasıt nedir? Şimdi gün içerisinde 100-150 adet tel sayısı kadar saç dökülür bu normaldir. Fakat senin ki eline tutam tutam geliyorsa bu anormaldir.

Duşta, duştan sonra, yastığında, saçını kuruttuğunda, tarak kullandığında vs vs. her daim böyle 5-10 dökülüyorsa bu normal değildir. Genetiğinde de saçı dökülen bireyler varsa çok umutlanmayın.

Bende 14 yaşındayım ve bende de aynı sorun var. Elime tutam gelmiyor ancak saçımı silkelediğimde 5-10 tel sayıyorum. Kepekte var saçımda, normal midir sizce?

Duşta, duştan sonra, yastığında, saçını kuruttuğunda, tarak kullandığında vs vs. her daim böyle 5-10 dökülüyorsa bu normal değildir. Genetiğinde de saçı dökülen bireyler varsa çok umutlanmayın.

Babam ve dedemin saçlarının yanı var, ortası kel. Benim de sürekli olmuyor açıkçası. Saçımı falan yıkadığımda 10 tel falan geliyor. Taradığımda da 2-3 tel. Peki kelliği önlemenin bir yolu var mıdır hocam?

Yok öyle elle tutulur derecede olmadı hiç sadece saçımın üst sol tarafında açıklık oluşmuş gibi geldi bana tutulacak birşey yaşamadım hiç saçımı silkeleyince dökülme de olmuyor

Bende de aynı sorun var neredeyse 15 yaşında sayılırım kepek sandığım aslıdna egzamaymış ve ayıptır söylemesi saç derim kalkıyormuş en mantıklısı doktora gitmek hem bu yaşlarda hormonsal değişiklerdende olabilir biraz garip gelecek ama Türkiye stresinden de olabilir yetişkinler stres yüzünden saçlarını döküyor 😄

@EZİC AJANI benim de babamın ve dedemin de öyle fakat erkek evlat genetiği dayıdan alır ağırlıklı olarak. Bu yüzden saçlarım çok şükür 15 yaşındaki haliyle duruyor. Kellik ise tıbbı müdahale edilmedikçe imkansız gibi bir şey. Genetikten gelen durumu durduramazsın.

Bioxcin Biotin şampuan kullanabilirsiniz. Ben de kullanıyorum, eğer saçlarınız çok gür ama ince telliyse bayağı işe yarıyor. Telleri kalınlaştırıyor, benim şu an günde 10 tel falan anca dökülüyodur.
Düzenleme: Galiba eczanelerde satılıyor.

Geri
Yukarı