Ryzen 5 7600X BIOS'ta 95-100 derece

Hımm doğru isterse yapabilir ama boş yere riske girmesin. Sonra sistem boot etmezse bios pili sök filan uğraştırır.
1000'de kapanma yapmaz en alt limit 800, direk 800 yapmadığı sürece problem yapmaz, zaten macun yenilemekten daha kolay pil sökmek. Arkadaş maşallah 5 kere macun değişti sanırım :)

1000'de kapanma yapmaz en alt limit 800, direk 800 yapmadığı sürece problem yapmaz, zaten macun yenilemekten daha kolay pil sökmek. Arkadaş maşallah 5 kere macun değişti sanırım :)
Ne yapsın o da nerde yanlış yaptığını düşünüyor. Anlamadığım bir nokta var. 3 tane fanlı sıvı soğutma nasıl bu kadar sıcaklığı soğutamaz.

3 seçenek var

1- Ya termal macun kurumuştur. (5 kere değiştirilmiş bence alakası yok)
2- Sıvı soğutma yerine oturmuyordur
3- Sıvı soğutma görevini yerine getirmiyordur.

Termal macun lekesi kalmıyor dimi işlemcinin üzerinde çok önemli bir ayrıntı çünkü. Kalıntı kalınca sıkıntı olur

Pompayı takabildin mi sıcak hava tahliyesi varmı fanlarda @Unstained

Ne yapsın o da nerde yanlış yaptığını düşünüyor. Anlamadığım bir nokta var. 3 tane fanlı sıvı soğutma nasıl bu kadar sıcaklığı soğutamaz.

3 seçenek var

1- Ya termal macun kurumuştur. (5 kere değiştirilmiş bence alakası yok)
2- Sıvı soğutma yerine oturmuyordur
3- Sıvı soğutma görevini yerine getirmiyordur.

Termal macun lekesi kalmıyor dimi işlemcinin üzerinde çok önemli bir ayrıntı çünkü. Kalıntı kalınca sıkıntı olur

Pompayı takabildin mi sıcak hava tahliyesi varmı fanlarda @Unstained
Pompayı takıyorum problem yok, temas ediyor. Hatta yan çengelleri söktüm elimle bastırdım değişen birşey olmadı. Macun katı değil, yumuşak üzerinde de leke kalmıyor iyice temizliyorum. Pompanın çalışıp çalışmadığını çok algılayamıyorum hafif bir titreşim var gibi ama biosta tam devir çalışıyor görünüyor. Sanırım soğutucuda problem var, başkada birşey gelmiyor aklıma.

Hocam sıcak hava geliyor mu onu yazmamışsınız

Pompanın çalışıp çalışmadığını borularda sıcak ve soğuktan bir de radyatörden çıkan havadan anlarsınız.

Fanları radyatöre doğru taktın mı?

Belki pompa su pompalamıyordur bilmiyorum.
Herşey doğru, mevcutta kullandığım sistemde anakart işlemci bellek ekran kartı değiştirdim. Sadece pompa bloğunu söküp yeni anakart ve işlemciye taktım. İşlemciyi söktüğümde anakart pinlerin üzerinde plastik benzeri bir parça vardı, pinlerin bazıları ezik gibi sanırım anlayamadım. Anakartı garantiye göndereceğim. Anakart olması muhtemel, bir ihtimalde işlemci diyeceğim ama işte parça parça devam edeceğim. Anakart değişip gelirse riske girmeyip yeni bir soğutucu alıp denemeyi düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı