14 yaşındayım, spora başlamak istiyorum

530546

Decipat
Arkadaşlar merhaba. Öncelikle şunu bilin ki kısıtlı imkanlara sahibim ve hedefim ise şunlar:

Günde 10 şinav, 10 mekik ve 2 dakika plank.

74 Kg'yim. 167 boyundayım.

İlk hedefim şinav. Ondan sonra plank ve daha sonrasındaysa mekik.

Bunlar şimdilik hedefim.

Dambıl, kreatin gibi imkanlarım bulunmamakta.

Nasıl bir yol izlemeliyim? Herhangi bir öneriniz var mıdır? Sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

Günde 10 şınavı 50-100 yapmaya çalışın. Planki 3 set X 1 dakika mekikte 100 yapmaya çalışın. Kilo vermek için maalesef az yiyip aç gezmeniz gerek.

Arkadaş ne zaman açmış konuyu tarihe bakında öyle yorum yapın az.

Kanka spor yapmaya başlaman müthiş ama hangi alanda futbol ise günde yarım saat sabah 8 gibi koşmaya başlaman gerekir.

Fitness ise saat 5 gibi gidip her hareketten 3 set az agırlıkla başlamanın öneririm neden saat 5 diye sorarsan insan vücudunun en enerjik oldugu zamandır.

Kanka spor yapmaya başlaman müthiş ama hangi alanda futbol ise günde yarım saat sabah 8 gibi koşmaya başlaman gerekir.

Fitness ise saat 5 gibi gidip her hareketten 3 set az agırlıkla başlamanın öneririm neden saat 5 diye sorarsan insan vücudunun en enerjik oldugu zamandır.
Ne diyorsun ne kankası bana neden yanıt veriyorsun?

Zoruma gitmeye alakası yok belki senden yaşca küçük yada büyük biriyim formda kanka lafı çok kullanılmaz garip bir şekilde beni etiketledin ama sorun değil dikkatli ol birazdaha.

Geri
Yukarı