140 günde YKS sayısal alanda 30 bin sıralama yapılabilir mi?

Bende küçükken kitap okurdum, okuma hızı için katkılı olmuş olabilir ama paragrafla karıştırma, kitapta hikayeyi okursun sadece paragrafta bir sonuç bulmaya çalışırsın eğer paragraf arttırmak için okumaya başladıysan biraz geç kaldın, daha fazla paragraf çöz kitap yerine.

Hocam 4 ay abartı olmadı mı biraz trigonometride az çok bilgim var denemede 5 sorudan ikisini şu an çalışmadan net yapabilirim logaritma/diziler/denklemler var türev ve Integra'li okulla götüreceğim, fonksiyonları ve trigonometriyi mükemmelleştirip yanına bir de geometri ve pkob eklediğimde bence matematik yapılır.
Yok kitabı öyle hobisine hem kelime haznemi arttırsın hem de yeni şeyler katsın diye arttırdım. Dediğiniz gibi paragrafa daha çok yoğunlaşayım.

Sınava göre değişir. Benim girdiğim 2021'de Matematik zordu. Normalde 36 37'den aşağı düşmeyen Ayt mat. sınavda 26 doğru geldi sadece. Eğer 36 doğru olsa 3k falan gelecekken 26 doğruda 16k geldi.
Bugün baktığımda 140 günde halledilir gibi geliyor.

Okul yıllarından uzaklaşalı çok oluyor ama azmine göre başarabilirsin düşürmeyelim motivasyonunu sadece bu çalışma işini geniş bi zamana yaymak daha iyidir her zaman, bir anda o kadar şey konuya hakim ol ve soru tiplerinin çoğunu gör birazcık zor olabilir ama pes etmemek lazım başarılar dilerim.

Merhaba, şu an netlerim TYT Türkçe 30, sosyal 13 18 arası, mat 20 25 (konu eksikliğinden), fen de yaklaşık 10 geliyor. AYT de kimya ve fiziğim iyi, 140 günde 30 bine girebilir miyim? Şu an AYT netlerim çok kötü 25 30 falan geliyor

Hocam TYT bence sadece matematik çalışsanız yeterli fakat AYT konuları gayet zor. Okula gidiyor musunuz bilmiyorum ama okuldaki konuları biliyorsanız AYT'ye belki zaman yeter.

Burda konuşanlar bir şey bilmiyor. Şu an sınava 6 ay var ve Ayt’de 30 Net gayet iyi. Yapman gereken net zaten 60. Ve inan Ayt Tyt’den daha kolay. Konu bitince soru da yapıyorsun. Her 2 günde bir konu bitirsen ortalama zaten ayda 15 net artırırsın, hadi olsun 10 net. Yani 3-4 aylık sıkı sürede Ayt’de çok iyi yerlere gelebilirsin. Kendimden biliyorum. Şu an netlerin fena değil. 30 bin iyi bir sıralama bunun için çabala ama olmazsa da 50 bin olursun. Çok da fark yok emin ol. Her bölüm aynı, fazla da ümitlenme üniversite hayatı ve kalitesi hakkında. Hayal kırıklığına uğruyorsun. Selamlar 🫶🏻

Hiç kimseyi dinlemeden çalışma süreni arttırırsan sınavı halledersin. Sayısalda AYT fizikte hiçbir şey yok. Çok rahat bir ders. Kimya biraz sıkıntılı. Biyoloji zaten rahat. Matematik zamanını alabilir fakat güzel bir program ve en az 10 saatleri bulan ders çalışma performansı ile yapamayacağın hiçbir şey yok. Biraz kendine güvenmen gerekecek. En az 1-1,5 ay deneme kampı yapman gerekecek. TYT'yi yükselten şey deneme, AYT'yi yükselten şey konuları kavrama ve soru. Temeline güveniyorsan Eyüp b matematik kanalına bakabilirsin. Video ders defteri var alabilirsin. Rahatça bitireceksin güven kendine :)

Geri
Yukarı