14000 TL Bilgisayar Toplama

Beklerse tabii ki olabilir. Hemen alabilmesi için HB'dan link attım.

Sıvı soğutmayı çıkardım. RTX 2070 Gaming Z modelini RTX 2080 Ventus modeline güncelledim. Ayrıca belleklerin 2666MHz olduğunu fark etmemişim, G.Skill SniperX 3200MHz frekansa sahip belleklere güncelledim.
Yine işin içine çomak sokuyorum kusura bakmayın ama beklenirse bu çok daha iyi olur:D

Hocam sıvı soğutmaya gerek yok, çünkü anakart MSI'daki kampanyaya dahil, zaten oradan CM ML240L gelecek. Sistemi ona göre güncelleseniz?
Yeni yaptığım sistem böyle tüm parçaları kaliteli hiç bir şekilde sorun çıkarmaz. Ekran kartı 2080 önermiş arkadaşlar ancak internetten araştırabilirsiniz 5700xt ile performansları aynı linkte bırakıyorum :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
HDD eklemiştim ancak silmiş itopya'nın toplama aracı ona da link bırakıyorum: Seagate 3.5" 2TB Barracuda Sata 3.0 7200Rpm 256MB Cache Harddisk | ITOPYA
İsterseniz başka bir kasa önerip fiyatı 800TL daha düşürebilirim bu 800tlyi monitör için kullabilirsiniz.
Diğer bir önerimde radeon'un ağustos ortasında sıvı soğutmalı yeni modelleri çıkıcak ekran kartı için onları bekleyebilirsiniz. Fikirlerinizi yazın en kısa sürede dönerim :)

Gaming Ürünler ve Bilgisayar Bileşenlerinin Yeni Dünyası | ITOPYA (sistem linki)
Yeni sistem.PNG

Son düzenleme:
@taylandurdu Attığınız videoyu izlediniz mi? Battlefield 5 dışında 2080 daha yüksek performans vermiş. Battlefield 5'de yüksek ihtimalle DX12 açık, bu bağlamda 5700 XT'nin daha yüksek performans vermesi normal. Ayrıca, attığınız listedeki 5700 XT blower fana sahip. Yaz ayında olduğumuzu göz önüne alırsak yük altında 90-100 derecelerde gezeceği aşikar. Yanlış anlaşılmasın, Nvidia fanboy'u falan değilim fakat 5700 XT almak için diğer firmaların open-air tipi soğutmaya sahip modellerini piyasaya sürmesi beklenmeli.

@taylandurdu Attığınız videoyu izlediniz mi? Battlefield 5 dışında 2080 daha yüksek performans vermiş. Battlefield 5'de yüksek ihtimalle DX12 açık, bu bağlamda 5700 XT'nin daha yüksek performans vermesi normal. Ayrıca, attığınız listedeki 5700 XT blower fana sahip. Yaz ayında olduğumuzu göz önüne alırsak yük altında 90-100 derecelerde gezeceği aşikar. Yanlış anlaşılmasın, Nvidia fanboy'u falan değilim fakat 5700 XT almak için diğer firmaların open-air tipi soğutmaya sahip modellerini piyasaya sürmesi beklenmeli.
Hocam zaten daha iyi demedim ama fiyat performans olarak kat kat iyi.

Herkese değerli yorumları ve önerileri için teşekkür ederim. Şu anda şöyle bir şey oluştu:
R7 3700X
X570 Gaming Edge
XPG D60G 3200MHz 2X8 GB
MSI RTX 2080 Gaming X Trio
Corsair MP510 480GB NVMe
Seagate 2TB 7200 RPM
CM H500P Mesh
FSP RAIDER II 750W 80+ Silver
Samsung 2K 144HZ VA panel
Bu sistemi 1 hafta içinde toplayıp montajını yapacağız. 1-2 ay içerisinde de SSD ve HDD takviyesi yapıp custom loop kuracağız. Ekstra önerileriniz olursa açığız, lütfen söyleyin.

Herkese değerli yorumları ve önerileri için teşekkür ederim. Şu anda şöyle bir şey oluştu:
R7 3700X
X570 Gaming Edge
XPG D60G 3200MHz 2X8 GB
MSI RTX 2080 Gaming X Trio
Corsair MP510 480GB NVMe
Seagate 2TB 7200 RPM
CM H500P Mesh
FSP RAIDER II 750W 80+ Silver
Samsung 2K 144HZ VA panel
Bu sistemi 1 hafta içinde toplayıp montajını yapacağız. 1-2 ay içerisinde de SSD ve HDD takviyesi yapıp custom loop kuracağız. Ekstra önerileriniz olursa açığız, lütfen söyleyin.
Çok güzel olmuş, custom fikri de güzel ama gerçekten dikkatli kurulması lazım ileride sızdırırsa sıkıntı olabilir.
Sistem hayırlı olsun iyi günlerde kullanın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı