14000 TL'ye kadar laptop önerisi

Aldım keyifli keyifli kullanıyorum oooh herkese de öneririm hiçbir sorun yaşamadım Turbo Boost açık ısınıyor o da işlemci Intel olduğu için ASUS'un sorunu değil i5 10300H kullanan her laptop ısınıyor hem MSI hem Acer, Turbo Boost'u kapatıyorum 120 FPS R6 70 derece akıyor.
Isınma sorunu var dediğim bir gönderime kahkaha atmışsınız. Onu görüp geldim. Aynı bilgisayarı ben de kullanıyorum sizinle. Turbo boost'u Battlefield 1 veya 5'te kapatın bakalım noluyor. R6 sistem gereksinimleri düşük olan bir oyun. Noluyor söyleyeyim.

Battlefield 4'te sorun yok. Ultrada 60-100 fps oynatır. Battlefield 1 ve 5'te 40 fps ye alışırsınız. İşlemciden veya bilgisayardan dolayı ısınıyor fark etmez. Valorant oynanacaksa kapatın turbo'yu. Onun dışında yüksek işlem gücü gerektiren oyunları kimse 2.5 ghz'de oynamak zorunda kalmasın.

Isınma sorunu var dediğim bir gönderime kahkaha atmışsınız. Onu görüp geldim. Aynı bilgisayarı ben de kullanıyorum sizinle. Turbo Boost'u Battlefield 1 veya 5'te kapatın bakalım ne oluyor. R6 sistem gereksinimleri düşük olan bir oyun. Ne oluyor söyleyeyim.

Battlefield 4'te sorun yok. Ultra'da 60-100 FPS oynatır. Battlefield 1 ve 5'te 40 FPS'ye alışırsınız. İşlemciden veya bilgisayardan dolayı ısınıyor fark etmez. Valorant oynanacaksa kapatın Turbo'yu. Onun dışında yüksek işlem gücü gerektiren oyunları kimse 2.5 GHz'de oynamak zorunda kalmasın.

Red Dead Online'da da 74 75 max görüyor. Turbo Boost kapalı High medium karışık ayarlarda kasaba içi 35 36 37 FPS kasaba dışında 40 45 FPS alıyorum Turbo Boost açık 2 3 FPS daha fazla alıyorum. 1 ve 5'i sırf sizin için indirip deneyeceğim :D aşırı ağır oyunlarda genellikle Turbo Boost'u açıyorum 90 dereceyi geçmesini çok da dert etmiyorum sonuçta Intel'in normal dediği bir şey ve i5 10300H kullanan her laptopta böyle.

:D
1626729771957.png

Son düzenleme:
Red Dead Online'da da 74 75 max görüyor. Turbo Boost kapalı High medium karışık ayarlarda kasaba içi 35 36 37 FPS kasaba dışında 40 45 FPS alıyorum Turbo Boost açık 2 3 FPS daha fazla alıyorum. 1 ve 5'i sırf sizin için indirip deneyeceğim :D aşırı ağır oyunlarda genellikle Turbo Boost'u açıyorum 90 dereceyi geçmesini çok da dert etmiyorum sonuçta Intel'in normal dediği bir şey ve i5 10300H kullanan her laptopta böyle.

:D Eki Görüntüle 1113032
Objektif bir yorum bekliyorum :) Ben bu foruma insanların aldığım bilgisayar hakkında soruları olursa cevaplayayım diye kaydoldum. 8 bin lira verdiğim laptop'u da eleştirmyi hiç istemem ama gerçekler... Bol bombardımanlı multiplayer oyunlar diliyorum size :)

Objektif bir yorum bekliyorum :) ben bu foruma insanların aldığım bilgisayar hakkında soruları olursa cevaplayayım diye kaydoldum. 8 bin lira verdiğim Laptop'u da eleştirmyi hiç istemem ama gerçekler... Bol bombardımanlı multiplayer oyunlar diliyorum size :)

Laptopumu övmüyorum soğutma sistemi tabii ki Acer kadar iyi değil ama işlemcinin 90 üstü görmesi laptopun soğutmasıyla alakalı değil i5 10300H çok ısınan bir işlemci bizim kasanın aynısının Ryzen 5'li versiyonu 80'i bile geçmiyor. i5 10300H Acer da bile 90 derece üstü görüyor. Ayrıca benim MSI kullanan arkadaşım var 1660 Ti i5 10300H sistemi var ve onda da işlemci 90+ çalışıyor. Bunu venesli isimli arkadaşa da anlatmaya çalışıyorum fakat kendisi 1 numaralı ASUS TUF hater ı olduğu için anlattıklarımı görmezden gelip her laptop konusunun altına TUF almayın demeye devam ediyor. TUF'dan daha iyi laptoplar tabii ki var bir şey demiyorum hatta şu an kullandığım modelde 1 TB SSD olmasa bende Acer Nitro 5'in Ryzen 5'li versiyonunu tercih ederdim.

Ama Ryzen 5 kullanan hiçbir şey ısınmıyor acaba neden sorgula biraz.

Ryzen 5 kullanan ASUS TUF da ısınıyor. (2020 kasa)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Undervolt yapmadan 98-97 derece çalışıyor.

Ryzen 5 kullanan ASUS TUF da ısınıyor. (2020 kasa)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Undervolt yapmadan 98-97 derece çalışıyor.

2020 Kasalar sorunlu zaten yeni kasalar ısınmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı