144 Hz 1ms Curved VA panel monitör tavsiyesi

Üç monitör arasında panel kalitesi ve renk doygunluğu bakımından en iyisi Samsung. G-Sync uyumluluğunu ve stabil çalışmasını araştırarak öğrenebilirsiniz. Ben MSI MAG241CR kullanıyorum. C modelinden tek farkı RGB olması ve yükseltilebilmesi. Ayrıca panel olarak C24G1'in bir tık üstünde diye biliyorum. MSI monitör alınmaz diyenler hayatında kaç kere MSI monitör kullanmış merak ediyorum. Eminim ki çıplak gözle bile görmemişlerdir. Bırakın şu boş 'hater'lığınızı.
MSI, monitör ve panel üreten bir firma değil. Panel ve ekran üreticileri belli, LG, Samsung, AOC vs. Özellikle AOC çook eski bir firmadır. Tüplü monitör zamanlarından beri monitör üretir. O yüzden MSI'ın geri plana itilmesi normal. Ayrıca amazon üzerinden MSI satışlarına yapılan yorumlara bakarsanız, herkes ölü piksel şikayetinde bulunmuş. Ölü piksel her marka ve modelde olabilir. Ancak MSI için çok fazla yorum var.

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar.
MSI MAG241C ve AOC C24G1 modelleri arasında kaldım çok zor bir seçim olacak benim için ikisi de çok sevdiğim markalar. Monitör tiplerinde ikisininde çok hoşuma gitti. Ne yapacağım bilmiyorum muhtemelen sipariş vereceğim zaman en uygun olanı alırım. Bu modellerden herhangi birini kullanan arkadaşlar + ve - yönlerini yazarlarsa sevinirim. Teşekkürler.

MSI Optix MAG 24 modelini aldım ışık sızması ve ölü pikselden iade ettim. Siz de MSI Fanboy olmaktan vazgećin bence. AOC harika monitörler üretiyor renk doygunluğu MSI'dan kat ve kat iyi.Tabi bu birazda göz zevki kişisel tercih.
MAG24 eski seri bir monitör. MSI fanboyu değilim ama marka çok kötüleniyor ve bunu doğru bulmuyorum. Ayrıca ışık sızması ve ölü piksel her marka modelde olabilecek şeyler. Bu cevapla geliyorsanız bana bilgisizliğiniz ortada zaten. Renk doygunluğu olarak hangi modelle hangi modeli kıyasladığınıza bağlı. Üst seviye AOC monitörle düşük seviye MSI'ı karşılaştırırsan tabi ki AOC'nin renk doygunluğu daha iyidir.

MAG24 eski seri bir monitör. MSI fanboyu değilim ama marka çok kötüleniyor ve bunu doğru bulmuyorum. Ayrıca ışık sızması ve ölü piksel her marka modelde olabilecek şeyler. Bu cevapla geliyorsanız bana bilgisizliğiniz ortada zaten. Renk doygunluğu olarak hangi modelle hangi modeli kıyasladığınıza bağlı. Üst seviye AOC monitörle düşük seviye MSI'ı karşılaştırırsan tabi ki AOC'nin renk doygunluğu daha iyidir.
C24G1 modeli ile MAG modelini kıyasladım ikisinide kullanmış ve aktif C24G1 kullanıcısı olarak.

MSI, monitör ve panel üreten bir firma değil. Panel ve ekran üreticileri belli, LG, Samsung, AOC vs. Özellikle AOC çook eski bir firmadır. Tüplü monitör zamanlarından beri monitör üretir. O yüzden MSI'ın geri plana itilmesi normal. Ayrıca amazon üzerinden MSI satışlarına yapılan yorumlara bakarsanız, herkes ölü piksel şikayetinde bulunmuş. Ölü piksel her marka ve modelde olabilir. Ancak MSI için çok fazla yorum var.
Doğrudur MSI'da ben de bu forum dahil ölü piksel sorunu gördüm. Bende çıkmadı ve monitörden memnunum. AOC'nin de bazı modellerinde ölü piksel çok fazla. 24G2U'da özellikle bu forum dahil bir çok yerde gördüm. Biraz da bütçeyle mi alakalı diyorum açıkçası. Her markanın düşük bütçeli modelinde ölü piksel çıkma oranı yüksek oluyor genelde.

Benim monitörüm aynı kasa bir monitör. Çok memnunum Samsung'tan. by modelde DP yok. Benimkinde var. ÖZellikleri düşük benimki 1080p 4MS 60HZ LS24H650. Kasa ve pivot olarak çok güzel.

Msi da sadece ölü piksel değil, colour banding sorunları da diğerlerine oranla daha fazla. Ve alınmaması sebebim yine bunlar değil, garanti kapsamı çok radikal, 3-4 tane ölü piksel birbirine yakın olursa ancak değişim veya iade alıyorlar. Diğer markalar gibi tek ölü piksel için, değişim veya iade yapamıyorsunuz.
Resimde üstte ki MSİ altta ki de başka bir monitör. Bu her monitör de olabilir ama MSİ da her ikis sorunda daha sık gözüküyor. Bende C24G1 almıştım. Çok memnun kalmıştım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar.
MSI MAG241C ve AOC C24G1 modelleri arasında kaldım çok zor bir seçim olacak benim için ikisi de çok sevdiğim markalar. Monitör tiplerinde ikisininde çok hoşuma gitti. Ne yapacağım bilmiyorum muhtemelen sipariş vereceğim zaman en uygun olanı alırım. Bu modellerden herhangi birini kullanan arkadaşlar + ve - yönlerini yazarlarsa sevinirim. Teşekkürler.

MAG241CR kullanıyorum dediğim gibi. Monitörden memnunum ben eski monitörüm IPS olmasına rağmen renk doygunluğu bakımından bir fark gözlemlemedim. Monitörün arkasında bulunan thumbstick çok güzel bir özellik bence çok iş görüyor. Gaming OSD uygulaması da çok güzel her ayarı uygulama üzerinden yapabiliyorsunuz. Genel olarak güzel monitör ama eksileri yok mu tabii ki de var. Gaming OSD güzel bir uygulama olsa da bir kere USB kablosunun anakart üzerindeki yerini değiştirdim o günden beri bilgisayarımdaki Gaming OSD uygulaması çalışmıyor. Kaldırdım, yeniden kurdum, eski sürümleri denedim ama uygulama çalışmıyor. Sizin model için sıkıntı çıkarmaz monitörün dahili menüsünden her ayar yapılıyor zaten ama ben RGB'yi ayarlayamıyorum mesela şu an uygulama çalışmadığı için. Diğer bir sorun monitörün ayaklarının uzun olması. Ben büyük mousepad kullanıyorum ve mouse masada çok fazla hareket ediyor, masada büyük bir alan kullanıyorum yani. Bundan dolayı mouse monitörün ayağına çarpıyordu eskiden kendimce biraz çözüm buldum diyebilirim şuan bir sorun yok. Tabi bu sorun çoğu kişide olmayacaktır ben mouse'u masanın ilerisinde kullandığımdan ve hassasiyetim düşük olduğundan çok fazla hareket ettirmem gerekiyor. Sizin düşündüğünüz modelde yükseltme alçaltma seçeneği yok bu arada. Bence bu büyük bir eksi ben kendi monitörümü en yüksekte kullanmama rağmen yetmiyor bana tam göz hizama denk gelmiyor. Koltuğu yüksekte kullandığımdan ve boyumun 185 olmasından da olabilir ama ben kesinlikle tavsiye etmem yükseltme olmayan monitörü. Monitör göz hızanızda olmayınca ister Kafanızı aşağıya doğru büküyorsunuz ve bu uzun vadede sağlık açısından sıkıntı çıkartabilecek bir şey, boyun düzleşmesine neden olabilir. Ben fanboyluk yapmadığımı bu uzun yazımda anlatabilmişdir umarım. Monitörde aklıma gelen bütün şeyleri söylemeye çalıştım aklıma gelirse yine yazarım. Bende Color banding de yok bu arada.

.

Bu monitör nasıl arkadaşlar fiyatı özelliklerine göre gerçekten uygun geldi. Bu da beni biraz tedirgin ediyor.
O da güzel, Samsung monitörleri Türkiye de üretiyor. O yüzden ucuz olma ihtimali var. Bende CHG70 aldım enson o da 2800 gibi bir rakama gelmişti.

Geri
Yukarı