144 HZ için DVI mı HDM mı Display Port mu ?

O monitörü Displayport 1.1a kabloyla kullandım. Hiç memnun kalmadım ses kalitesi çok cılızdı. Görüntüde hiç fark görmedim. Yanlız bilmen gereken bir husus var bunu bende tecrübe edince farkettim. Displayport kablolar standart değil daha yeni 1.2 olanları var. Displayport kablo alacaksan 1.2 olmasına dikkat et.

http://www.club-3d.com/tl_files/club3d/uploads/en/content/Sensevision/CSV-5300/DP 1.2 BAND.png
Şimdi display 1.2 kablo alırsam 144 hz alırım değil mi ?

DVI-D Dual Link 144Hz verirken HDMI anca 60Hz görürsünüz. Displayport bunlar arasında en iyi seçimdir. Dp olmazsa Dvi tercih etmek zorundasın. Bu arada en iyi görüntüyü de Dp ve Dvi-D den alırsın.

Sapphire RX 480 8gb OC Nitro+ 11260-01
1 x DVI-D, 2 x HDMI 2.0b, 2 x DisplayPort 1.4 bağlantı tipi destekliyor
bu kart için 144hz freesync modnitör ne almalıyım sizce

DVI-D Dual Link 144Hz verirken HDMI anca 60Hz görürsünüz. Displayport bunlar arasında en iyi seçimdir. Dp olmazsa Dvi tercih etmek zorundasın. Bu arada en iyi görüntüyü de Dp ve Dvi-D den alırsın.

kardeş Sapphire RX 480 Nitro+ 11260-01-20G 8 GB bu ekran kartını alacağım
buna uygun freesync 144hz monitor ne örerirsin ayrıca hangi kabloyu almam gerek sence

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı